Trwa ładowanie...
alerty

Fala kulminacyjna na Sanie. Teraz zbliża się do ujścia Wisły

Od kilku dni utrzymuje się wysoki poziom wody na rzece San. Sytuacja zaczęła się jednak stabilizować. Fala kulminacyjna na rzece zbliża się teraz do ujścia Wisły.

Share
Fala kulminacyjna na Sanie. Teraz zbliża się do ujścia Wisły
Źródło: East News
dhdedpe

- Stan alarmowy przekroczony jest o około 50 cm jedynie na wodowskazie w Radomyślu nad Sanem. Na pozostałych wodowskazach San płynie poniżej stanów alarmowych i ostrzegawczych - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, cytowany przez polsatnews.pl. Dodał, że poziom wody obniżył się znacznie na rzece Trzebośnicy i Wiszni, które są dopływami Sanu.

Alarmy przeciwpowodziowe

Na Podkarpaciu w dalszym ciągu obowiązują alarmy przeciwpowodziowe. W piątek, 26 czerwca, prognozowane są burze z gradem. Alarmy ogłoszono dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, leżajskiego, niżańskiego i stalowowolskiego oraz dla miasta Przemyśla i gminy Gorzyce z powiatu tarnobrzeskiego oraz gminy Dynów i miasta Dynowa powiatu rzeszowskiego.

dhdedpe

Natomiast pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone dla powiatów: lubaczowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko–sędziszowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych gmin powiatu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego oraz samego Tarnobrzega i Krosna.

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Służby wydały ostrzeżenia na dzień 26 czerwca (piątek). W ciągu dnia i w nocy prognozowane są burze z gradem i intensywne opady deszczu.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhdedpe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhdedpe
dhdedpe