Trwa ładowanie...

Fala kulminacyjna na Sanie. Teraz zbliża się do ujścia Wisły

Od kilku dni utrzymuje się wysoki poziom wody na rzece San. Sytuacja zaczęła się jednak stabilizować. Fala kulminacyjna na rzece zbliża się teraz do ujścia Wisły.
Share
San w Przemyślu przekroczył stan ostrzegawczy
San w Przemyślu przekroczył stan ostrzegawczyŹródło: East News
d3arz2c

- Stan alarmowy przekroczony jest o około 50 cm jedynie na wodowskazie w Radomyślu nad Sanem. Na pozostałych wodowskazach San płynie poniżej stanów alarmowych i ostrzegawczych - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, cytowany przez polsatnews.pl. Dodał, że poziom wody obniżył się znacznie na rzece Trzebośnicy i Wiszni, które są dopływami Sanu.

Alarmy przeciwpowodziowe

Na Podkarpaciu w dalszym ciągu obowiązują alarmy przeciwpowodziowe. W piątek, 26 czerwca, prognozowane są burze z gradem. Alarmy ogłoszono dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, leżajskiego, niżańskiego i stalowowolskiego oraz dla miasta Przemyśla i gminy Gorzyce z powiatu tarnobrzeskiego oraz gminy Dynów i miasta Dynowa powiatu rzeszowskiego.

d3arz2c

Natomiast pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone dla powiatów: lubaczowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko–sędziszowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych gmin powiatu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego oraz samego Tarnobrzega i Krosna.

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Służby wydały ostrzeżenia na dzień 26 czerwca (piątek). W ciągu dnia i w nocy prognozowane są burze z gradem i intensywne opady deszczu.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3arz2c

Podziel się opinią

Share
d3arz2c
d3arz2c