Trwa ładowanie...
d1y7s11

Fala upałów uderzyła w Europę. Stopił się nawet asfalt na lotnisku, Amsterdam zamyka mosty

Utrzymujące się wysokie temperatury zaczynają mocno doskwierać naszym zachodnim sąsiadom. W Amsterdamie zamknięto część mostów nad kanałami i rzeką Amstel. Z kolei w Niemczech, po uszkodzeniu przez upał jednego z pasów startowych, zamknięto lotnisko w Hanowerze.
Share
Fala upałów uderzyła w Europę. Stopił się nawet asfalt na lotnisku, Amsterdam zamyka mosty
Źródło: Getty Images
d1y7s11

Chłodzenie mostów i ich metalowych zawiasów wodą w kanałach przestało działać. Ze względu na rozszerzanie się metalu pod wpływem ciepła, otwieranie i zamykanie mostów dla ruchu wodnego stało się niemożliwe. W normalnych warunkach, woda chłodzi mosty wystarczająco, ale upały trwają już zbyt długo. Dlatego też zamknięto 12 mostów oraz wschodnią trasę dla ruchu komercyjnego nad rzeką Amstel. Możliwe, że zostaną zamknięte także kolejne mosty w stolicy Holandii

Wysoka temperatura spowodowała uszkodzenie północnego pasa lotniska w Hanowerze. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymano wszystkie starty i lądowania, a samoloty skierowano do innych miast. Niezbędne jest sprawdzenie stanu pozostałych pasów. Kilkaset osób było zmuszonych spędzić noc w terminalach. Jednak jak przewidują meteorolodzy, w najbliższych dniach upały w Niemczech nie osłabną, a w piątek mogą wzrosnąć nawet do 38 stopni Celsjusza.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1y7s11

Zobacz także: Czego nie jeść w upalne dni?

d1y7s11

Podziel się opinią

Share
d1y7s11
d1y7s11