Trwa ładowanie...
d2ikzgh

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani. Znęcali się nad końmi

Dwaj fiakrzy z Zakopanego zostali uznani winnymi znęcania się nad zwierzętami. Sąd Rejonowy zasądził karę grzywny i nawiązki na rzecz Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści chętnie korzystają z przejazdów fasiągami nad Morskie Oko
Turyści chętnie korzystają z przejazdów fasiągami nad Morskie Oko (iStock.com, Fot: bruev)
d2ikzgh

Jak podaje "Rzeczpospolita", Sąd Rejonowy w Zakopanem uznał fiakrów winnymi znęcania się nad końmi.

W 2016 r. mężczyźni prowadzili przewóz osób wozami konnymi na trasie do Morskiego Oka. Jeden z nich zmuszał konia do pracy pomimo pękniętego kopyta. Po incydencie TPN zawiesił mu licencję na wykonywanie transportu na okres pół roku.

d2ikzgh

Drugi mężczyzna zmuszał dwa konie do pracy ponad ich siły. Jak podaje "Rzeczpospolita", furman w dzienniku pracy wpisywał fałszywe dane, by konie pokonywały trasę trzy razy dziennie, chociaż już jednokrotny przejazd jest dla zwierząt zbyt wyczerpujący. Mężczyzna miał łamać również inne przepisy związane z dbaniem o stan koni. W efekcie czego, jeden z nich w końcu upadł. Zanim TPN zawiesił mężczyźnie licencję, ten dobrowolnie zrezygnował z dalszego wykonywania przewozów.

Oskarżycielami w tej sprawie były Fundacja Viva! i Tatrzańskie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zdaniem Katarzyny Topczewskiej, pełnomocnik Fundacji Viva!, która była obecna na rozprawie, kara jest niewspółmierna do winy, dlatego fundacja rozważa wniesienie apelacji.

Źródło: Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Turyści nie odpuszczają koniom z Morskiego Oka

d2ikzgh

Podziel się opinią

Share

d2ikzgh

d2ikzgh