Trwa ładowanie...

Grecja. Jeszcze większe restrykcje dla niezaszczepionych

Od 13 września Grecja wprowadza nowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z COVID-19. Minister zdrowia Wasilis Kikilias zapowiada, że osoby niezaszczepione będą zobowiązane poddawać się regularnym testom na koronawirusa.

Nowe restrykcje w Grecji od września Nowe restrykcje w Grecji od września Źródło: Adobe Stock
dwsy2hx
dwsy2hx

Nowe zasady dotyczące obostrzeń będą obowiązywały od 13 września do 31 marca przyszłego roku. Jeden test tygodniowo będą musiały wykonać osoby pracujące w sektorze państwowym oraz prywatnym, które nie posiadają zaświadczenia o wykonaniu testu na koronawirusa lub ozdrowieniu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Wejście do lokali po okazaniu certyfikatu

Pracownicy uczelni, osoby z sektora turystyki, gastronomii i rozrywki oraz uczniowie od 12 roku życia i studenci, zobowiązani będą do wykonywania dwóch testów w tygodniu. Testy wykonywane będą w prywatnych placówkach, których jednorazowy koszt to 10 euro. Niezaszczepieni samodzielnie będą pokrywali jego koszty, natomiast za testy uczniów zapłaci rząd.

Przed wejściem do lokali gastronomicznych, kin, teatrów, siłowni i muzeów sprawdzane będą dokumenty potwierdzające wykonanie testu, szczepienia lub certyfikat poświadczający o ozdrowieniu w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy. Osoby niezaszczepione będą miały możliwość korzystania z publicznego transportu po uprzednim okazaniu negatywnego wyniku testu, który zrobiony był nie później niż 48 godzin wstecz.

Większość pacjentów szpitali to osoby niezaszczepione

Nowe restrykcje uzasadnione są faktem, że na intensywnej terapii 90 proc. pacjentów to osoby, które nie poddały się szczepieniom. W Grecji, noszenie maseczek nadal jest obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz zatłoczonych przestrzeniach otwartych.

dwsy2hx

Amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje, że w Grecji pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 55 proc. mieszkańców, natomiast drugą dawką zaczepionych jest 53 proc. populacji kraju. Niepokojące jest również to, że od początku czerwca regularnie wzrasta liczba zachorowań.

Źródło: TVN24

Polscy żołnierze szukają rodziców 13-letniego Afgańczyka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwsy2hx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwsy2hx