Trwa ładowanie...
d1uvv9t

Harmony of the Seas - największy statek pasażerski na świecie

MS Harmony of the Seas, najnowszy nabytek armatora Royal Caribbean, to najdłuższy pasażerski statek świata. Jest w stanie zabrać na 16 pokładów tyle pasażerów, ilu mieszkańców liczą Międzyzdroje! Goście wycieczkowca mogą na jego pokładzie doświadczyć wielu udogodnień. Zobaczcie, co oferuje to niezwykłe miasto na wodzie.
Share
Harmony of the Seas - największy statek pasażerski na świecie
Źródło: royalcaribbeanpresscenter
d1uvv9t

MS Harmony of the Seas, najnowszy nabytek armatora Royal Caribbean, to najdłuższy pasażerski statek świata. Jest w stanie zabrać na 16 pokładów tylu pasażerów, ilu mieszkańców liczą Międzyzdroje! Goście wycieczkowca mogą na jego pokładzie doświadczyć wielu udogodnień. Zobaczcie, co oferuje to niezwykłe miasto na wodzie.

Budowa statku Harmony of the Seas, który powstał we francuskiej stoczni STX w Saint-Nazaire, dobiegała końca w kwietniu 2016 r. Jest to trzeci wycieczkowiec klasy "Oasis", należący do przewoźnika Royal Caribbean. Jest to największy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zbudowano. Jego stworzenie wymagało ponad 10 mln godzin, rozłożonych na trzy lata pracy, którą wykonywało 6 tys. pracowników. Jednostka mierzy imponujące 362 metry, zabiera na pokład 5402 pasażerów, o których dba licząca 2115 osób załoga.

To najnowocześniejszy obecnie na świecie statek wycieczkowy, z siedmioma strefami rozrywkowymi. Są to m.in. wielopoziomowe zjeżdżalnie, w pełni zrobotyzowany Bionic Bar, kilkanaście restauracji, promenady, 4 baseny, 10 jacuzzi, centrum fitness, a także strefy rozrywki, dostosowane do pasażerów w każdym wieku. Na statku znajdują się też ściany wspinaczkowe, symulatory dla fanów surfingu, lodowisko i pełnowymiarowe boisko do koszykówki i minigolfa, a także kasyno czy teatr na 1400 osób. Znaleziono też miejsce na karuzelę czy kolejkę tyrolską. Pasażerowie mają do dyspozycji super szybki Internet VOOM.

Dokąd dopłyniemy wycieczkowcem?

d1uvv9t

Do wyboru jest kilka tras. Przykładowo jedna z nich rozpoczyna się w Barcelonie i trwa przez 5 dni. Po drodze statek zatrzymuje się w Rzymie i Neapolu. Ceny za kabinę rozpoczynają się od 1907 euro (ok. 8300 zł).

Inna trasa obejmuje takie miejsca, jak Barcelona, Palma de Mallorca, Marsylia, La Spezia, Rzym i Neapol. Podróż trwa 7 dni i kosztuje od 2997 euro za kabinę (ok. 13 tys. zł). Ceny zawierają już opłaty portowe. Pozostaje tylko dolot do Barcelony albo do Rzymu – w zależności od tego, z którego miejsca będzie odpływać wycieczkowiec.

wg

d1uvv9t

Podziel się opinią

Share
d1uvv9t
d1uvv9t