Trwa ładowanie...

Helsinki i Paryż - nowe kierunki Eurolotu

Spacer po urokliwych uliczkach Montmarte czy popołudniowe lenistwo w parku Esplanade? Eurolot otwiera dzisiaj kolejne, nowe połączenia, tym razem na trasie z Gdańska do Helsinek oraz z Wrocławia do Paryża. Będą one realizowane przez 78 miejscowe komfortowe samoloty typu Bombardier Q400.

Helsinki i Paryż - nowe kierunki EurolotuŹródło: © Iakov Kalinin - Fotolia.com
d4bqbcl
d4bqbcl

To pierwsze w historii połączenia polskiego przewoźnika na tych trasach. Potencjał kierunków został oceniony na podstawie wyników badań rynku oraz oczekiwań pasażerów z regionów Polski. Rozpoczęcie rejsów z Gdańska do Helsinek *oraz *z Wrocławia do Paryża to kolejny element strategii Eurolotu, który realizuje plan łączenia polskich portów regionalnych z głównymi lotniskami europejskich stolic.

*Eurolot *umacnia swoją rolę na rynku regionalnym, dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnych połączeń z polskich portów. Gdańsk i Wrocław to dla nas kluczowe lotniska w Polsce, dlatego w oparciu o analizy rynku, wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom ruchu biznesowego i turystycznego z tych regionów. Liczymy również na duże zainteresowanie pasażerów podróżujących z Finlandii i Francji, a zbliżające się wakacje są dobrym momentem na odkrycie Polski jako atrakcyjnego turystycznie kraju – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Wylot z Gdańska odbywać się będzie w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele o godz. 12.40, lądowanie w Helsinkach o godz. 15.55. Lot powrotny do Polski zaplanowano na godz. 16.35, natomiast przylot do Gdańska na godz. 17.35. Ceny biletów na połączenie zaczynają się już od 499 zł w obie strony.

d4bqbcl

Rejsy na trasie Wrocław-Paryż odbywać się będą 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki. W pierwszym i drugim tygodniu kwietnia, w poniedziałek i środę samolot będzie startował z Wrocławia o godz. 7.00, a lądował w stolicy Francji o godz. 9.40, natomiast w piątki ten sam rejs odbywać się będzie pół godziny wcześniej tj. o godz. 6.30,a lądować o 9.10.

Od 14 kwietnia, zmianie ulegną poniedziałkowe oraz środowe godziny wylotu. Zamiast godziny 7.00 będzie to 9.55, a lądowanie zaplanowano na godz. 12:35. Lot powrotny do stolicy województwa dolnośląskiego, w dwóch pierwszych tygodniach, w poniedziałki i środy zaplanowano na godz. 10.20 oraz przylot o godz. 12.55. W piątki samolot będzie wylatywał z Paryża o 9.40, a lądował we Wrocławiu o 12.10. Od 14 kwietnia (w poniedziałek oraz środę), samoloty będą wylatywać z Paryża o godz. 13.15, a lądować we Wrocławiu o 15:50. Zmianie nie ulegają rejsy piątkowe. Wprowadzane w rozkładzie modyfikacje są wynikiem optymalizacji siatki oraz konieczności dopasowania jej do potrzeb naszych klientów.

Są to kolejne międzynarodowe połączenia, które *Eurolot *realizuje z Gdańska i Wrocławia. Od 3 marca br. z portu im. Lecha Wałęsy można polecieć do Brukseli, Zurychu i Wrocławia. W sezonie letnim do siatki połączeń Eurolotu wrócą również rejsy do Chorwacji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem pasażerów z Pomorza. Według obecnych planów już 7 czerwca br. Eurolot zainauguruje loty do Dubrownika, a tydzień później – do Splitu i Zadaru. Z kolei wrocławski port został wzbogacony o trzy nowe, europejskie połączenia Eurolotu do Zurychu, Brukseli oraz głównego lotniska w Paryżu – Charles de Gaulle.

Warto zaznaczyć, że na wszystkich połączeniach Eurolotu można skorzystać ze zniżek dla dzieci. W przypadku wszystkich rejsów zagranicznych wynoszą one 33% od taryfy dla grupy wiekowej 2-15 lat i 90% dla niemowląt do drugiego roku życia. W cenę biletu wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego i jednej sztuki bagażu podręcznego.

d4bqbcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqbcl