Trwa ładowanie...

Hiszpania, Turcja i Cypr. Tam najczęściej korzystaliśmy z pomocy medycznej

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd na wakacje zadeklarowało ponad 20 mln osób – wzrost o 2 mln w porównaniu do 2018 roku. Ponad 9 mln osób (48 proc.) planowało wybrać się za granicę, a ponad 10 mln (52 proc.) zamierzało zorganizować swój wypoczynek w kraju.

Hiszpania, Turcja i Cypr. Tam najczęściej korzystaliśmy z pomocy medycznejŹródło: Shutterstock.com
dpku5gm
dpku5gm

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14 proc., a w Polsce o 13 proc.

- Przed wakacjami zdecydowana większość Polaków (70 proc.) planujących urlop deklarowała, że zamierza wykupić ubezpieczenie turystyczne w związku z wyjazdem zagranicznym. Oznaczało to, że prawie 7 mln osób ma zamiar skorzystać z oferty ubezpieczycieli. To o 1,3 mln osób więcej niż w 2018 r. Cieszy nas ciągle rosnąca świadomość ubezpieczeniowa Polaków. Wiele lat pracowaliśmy na to, aby polski turysta miał wyobrażenie jak drogie jest leczenie za granicą. Koszt wizyty u internisty, w państwie europejskim to wydatek rzędu 600-800 zł. Posiadając odpowiednią polisę nie musimy samodzielnie ponosić kosztów lub uzyskamy ich refundację. Polisa i usługi asystenckie zapewniają nam szybki dostęp do potrzebnej pomocy oraz komfort finansowy – mówi Piotr Ruszowski z Mondial Assistance.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Do czego przydaje się polisa

W tegorocznym sezonie wakacyjnym, tak jak w ubiegłym, najczęściej potrzebna była pomoc assistance w wyniku nagłego zachorowania. Za granicą było to 84 proc. zgłoszeń, w Polsce 58 proc. Kolejna przyczyna to wypadek – 15 proc. zgłoszeń zza granicy oraz 39 proc. z terenu Polski.

dpku5gm

- Polacy najczęściej potrzebowali pomocy w zorganizowaniu wizyty lekarskiej oraz wsparcia dotyczącego zakupu leków w ramach polisy. Podczas tegorocznych wakacji najdroższa pomoc medyczna została udzielona mężczyźnie, który podczas pobytu w USA doznał udaru. Leczenie na terenie USA oraz transport do Polski kosztowało w sumie około 770 tysięcy złotych – dodaje Piotr Ruszowski.

Gdzie potrzebowaliśmy pomocy

Najczęściej z pomocy assistance przy ubezpieczeniu turystycznym, poza granicami Polski, korzystaliśmy w Turcji (17 proc.), Bułgarii (12 proc.) oraz Grecji (9 proc.).

- Nasza analiza pokazała, że w porównaniu do sezonu wakacyjnego w 2018 r. nastąpił znaczny wzrost interwencji z terenu Hiszpanii (o 120 p.p.), Turcji (o 96 p.p.) oraz Cypru (o 62 p.p.). Aż o 56 p.p. spadła liczba interwencji przeprowadzonych na terenie Grecji – mówi Piotr Ruszowski.

Najdroższa pomoc udzielona polskim turystom za granicą w okresie lipiec - sierpień 2019 r. (dane w PLN)*

  1. USA: udar – hospitalizacja, transport do Polski – ok. 770 tys. zł.
  2. USA: kamica przewodowa dróg żółciowych – hospitalizacja – ok. 270 tys. zł.
  3. Kanada: złamanie nóg – hospitalizacja, operacja, transport do Polski – ok. 206 tys. zł.
  4. Wyspy Kanaryjskie: zawał mięśnia sercowego – hospitalizacja w prywatnej klinice, transport do Polski – ok. 150 tys. zł.
  5. Turcja: uszkodzenie rdzenia kręgowego – hospitalizacja, operacja, transport do Polski – ok. 135 tys. zł.
dpku5gm

Źródło: Mondial Assistance

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

dpku5gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpku5gm