Trwa ładowanie...

Idealne warunki narciarskie na Podhalu

Na Podhalu są doskonałe warunki narciarskie. W Tatrach warunki do
uprawiania turystyki pieszej są trudne, typowo zimowe. W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia
lawinowego - poinformował w czwartek PAP dyżurny ratownik TOPR, Tomasz Wojciechowski.

Share
Idealne warunki narciarskie na PodhaluFot: PAP/GRZEGORZ MOMOT
d1zzl9c

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki powyżej schronisk są przykryte i pozawiewane grubą warstwą śniegu. Wędrowanie po takich szlakach może być przyczyną zabłądzenia" - powiedział Wojciechowski i dodał, że w okresie ferii turyści chętnie wędrują w niższych rejonach Tatr, gdzie trakty są przetarte i w miarę bezpieczne.

Na Podhalu panują doskonałe warunki narciarskie. Na trasach leży od 50 do 130 cm ubitego ratrakami śniegu.

W rejonie Kasprowego Wierchu poszusować można tylko na Hali Gąsienicowej. Leży tam od 30 do 80 cm naturalnego śniegu. Kursują kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz krzesełkowa w kotle Gąsienicowym.

d1zzl9c

W Tatrach obowiązuje umiarkowany, drugi - w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śnieżna jest bardzo nierównomiernie rozłożona. Na Kasprowym Wierchu leży 81 cm białego puchu, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich spadło 72 cm śniegu, a nad Morskim Okiem 42 cm.

Na nadchodzący weekend synoptycy zapowiadają słabe opady śniegu na Podhalu i w Tatrach. Temperatura maksymalna wyniesie około minus 5 st. C., wysoko w Tatrach około 10 st. mrozu.

(PAP)

d1zzl9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zzl9c