Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Indyjski magazyn zachwyca się polskimi miastami. Kilka z nich wyróżnił

Polska może się pochwalić pięknymi miastami. Ich styl, architektura i atmosfera zachwycają wielu turystów, którzy zdecydowali się je odwiedzić. Indyjski magazyn Mid Day wytypował cztery nasze miasta, które robią szczególne wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lublin jest również ceniony za pierogi i piwo
Lublin jest również ceniony za pierogi i piwo (Shutterstock.com)

Pierwszym z nich jest Lublin, który według autora tekstu jest "przykładem dbania o historię i dziedzictwo kulturowe”. Może pochwalić się zabytkowym Starym Miastem czy zamkiem królewskim.

Kolejnym miastem na liście jest Kraków. Jako jeden z największych ośrodków kultury i edukacji w Polsce przyciąga rzesze turystów z całego świata. Sukiennice, Bazylika Mariacka, Podziemia Rynku czy ulica Floriańska to największe wizytówki tego miasta.

Uwagę Mid Day przyciąga również stolica Polski. Magazyn docenił sposób, w jaki miasto pokazuje swoje dawne losy. Zabytki, Stare Miasto oraz znajdujące się w nim kawiarnie czy restauracje tworzą wspaniałą atmosferę. Warszawskie muzea prezentują zaś całe spektrum kolekcji - zarówno tych wielowiekowych, jak i współczesnych.

Wrocław zaś skradł serce autora tekstu swoim sielskim klimatem. Położone nad Odrą miasto poprzecinane jest licznymi kanałami. Zagraniczni turyści doceniają stolicę Dolnego Śląska za jej naturalny charakter. Parki i ogrody: botaniczny, kwiatowy i zoologiczny przyciągają wielu gości.

Magazyn Mid Day promuje Polskę jako kraj z bogatą historią i wyjątkowo smaczną kuchnią. Waszym zdaniem, które miasta w naszym kraju są najbardziej warte polecenia? Na liście indyjskiego magazynu nie pojawił się np. Gdańsk, który w ostatnich latach jest coraz chętniej wybierany przez zagranicznych gości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Zobacz też: Okrzyknęli to miasto "najbardziej pijanym". Sprawdzamy, jaka jest prawda

Podziel się opinią

Share
Slot