Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Internauci o Jezusie ze Świebodzina. Nie rozumieją jednej rzeczy

Co jakiś czas w zagranicznych mediach pojawiają się informacje o Jezusie ze Świebodzina. Tym razem internauci zwrócili uwagę na koronę statuy, a konkretnie na jej zawartość. Wiele osób ciągle zastanawia się, co tak tajemniczego kryje się na głowie posągu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jezus ze Świebodzina to największy posąg Chrystusa na świecie
Jezus ze Świebodzina to największy posąg Chrystusa na świecie (PAP)

Figura Jezusa Chrystusa powstała w Świebodzinie w 2010 r. Jej budowa kosztowała 1,5 mln zł i została sfinansowana z datków okolicznych mieszkańców. Posąg jest obecnie najwyższą figurą Jezusa na świecie. Ma 50,9 m wysokości, podczas gdy Chrystus z Rio de Janeiro jest wysoki na "zaledwie" 38 m.

Zagraniczni internauci zastanawiają się, w jakim celu umieszczono anteny we wnętrzu złotej korony wieńczącej posąg. Główna teoria dotyczącą elektronicznego sprzętu jest taka, że duchowni "wynajęli" głowę Jezusa firmom telekomunikacyjnym. Niestety, nikt ze środowiska Kościoła w Polsce nie komentuje tych doniesień i nie przyznaje wprost, że faktycznie ów korona została oddana do użytku dostawcom internetu. Jednak dziennikarze portalu "Atlasobscura" dotarli do nich, a ci przyznali, że anteny zostały zamontowane na życzenie duchownych. Portal sugeruje, że mają one na celu wzmocnić sygnał internetowy w okolicznych kościołach. Jednak z doniesień medialnych w naszym kraju można się dowiedzieć, że sygnał z głowy Jezusa jest jednak przesyłany dalej, do różnych innych klientów.

Anteny internetowe i telekomunikacyjne bardzo często pojawiają się w Polsce na wieżach kościołów lub wysokich budowli. Są to z reguły najwyższe budynki w okolicy, co zapewnia rozprzestrzenianie lepszego sygnału. Poza tym stanowi dodatkowy dochód dla wielu parafii czy firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4

Podziel się opinią

Share
Slot