Internauci o Jezusie ze Świebodzina. Nie rozumieją jednej rzeczy
Co jakiś czas w zagranicznych mediach pojawiają się informacje o Jezusie ze Świebodzina. Tym razem internauci zwrócili uwagę na koronę statuy, a konkretnie na jej zawartość. Wiele osób ciągle zastanawia się, co tak tajemniczego kryje się na głowie posągu.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Figura Jezusa Chrystusa powstała w Świebodzinie w 2010 r. Jej budowa kosztowała 1,5 mln zł i została sfinansowana z datków okolicznych mieszkańców. Posąg jest obecnie najwyższą figurą Jezusa na świecie. Ma 50,9 m wysokości, podczas gdy Chrystus z Rio de Janeiro jest wysoki na "zaledwie" 38 m.
Zagraniczni internauci zastanawiają się, w jakim celu umieszczono anteny we wnętrzu złotej korony wieńczącej posąg. Główna teoria dotyczącą elektronicznego sprzętu jest taka, że duchowni "wynajęli" głowę Jezusa firmom telekomunikacyjnym. Niestety, nikt ze środowiska Kościoła w Polsce nie komentuje tych doniesień i nie przyznaje wprost, że faktycznie ów korona została oddana do użytku dostawcom internetu. Jednak dziennikarze portalu "Atlasobscura" dotarli do nich, a ci przyznali, że anteny zostały zamontowane na życzenie duchownych. Portal sugeruje, że mają one na celu wzmocnić sygnał internetowy w okolicznych kościołach. Jednak z doniesień medialnych w naszym kraju można się dowiedzieć, że sygnał z głowy Jezusa jest jednak przesyłany dalej, do różnych innych klientów.
Anteny internetowe i telekomunikacyjne bardzo często pojawiają się w Polsce na wieżach kościołów lub wysokich budowli. Są to z reguły najwyższe budynki w okolicy, co zapewnia rozprzestrzenianie lepszego sygnału. Poza tym stanowi dodatkowy dochód dla wielu parafii czy firm.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.