Trwa ładowanie...

Jak przygotować narty do sezonu narciarskiego?

Sezon na stokach zaczął się na dobre. Kto nie zdążył się przygotować do niego fizycznie, temu będzie trudno nadrobić zaległości, ale wciąż jeszcze jest czas na przygotowanie nart. Warto to zrobić – odwdzięczą się nam służąc dłużej.

d400qye
d400qye

Przede wszystkim nart do sezonu lepiej nie przygotowywać samemu. Warto wybrać sprawdzony i najlepiej polecany przez znajomych serwis. Tam należy poprosić o splanowanie ślizgu, nasmarowanie i naostrzenie krawędzi. – Krawędź powinna być przede wszystkim równa, to można wyczuć pod palcami. Musi być też naostrzona pod odpowiednim kątem – tłumaczył w studiu Telewizji WP Adam Lewandowski, sprzedawca i serwisant nart.
Na serwisie lepiej nie oszczędzać – ostrzega nasz ekspert. Przygotowanie sprzętu do sezonu w wersji podstawowej to koszt około 50 złotych. W porównaniu do wartości sprzętu i ceny wyjazdu to nie są to duże pieniądze. Nie warto oszczędzać.
Jest jeszcze jedna ważna rada – do zastosowania pod koniec zimy. Po sezonie narty koniecznie trzeba wytrzeć do sucha. – Krawędź dość szybko rdzewieje. Usunięcie rdzy sprowadza się do tego, że żywotność narty skracamy o połowę – mówi Adam Lewandowski.

d400qye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d400qye