Trwa ładowanie...

Jak wyglądają wakacje w hotelach tylko dla dorosłych?

Miejsca, w których można delektować się ciszą i spokojem, stają się wakacyjnym celem zabieganych na co dzień osób. Hotele tylko dla dorosłych to jeden z nowych, coraz popularniejszych trendów na rynku hotelarskim na całym świecie, zwłaszcza w Turcji Egejskiej. Dowiedz się, czego można spodziewać, jeśli zdecydujemy się na pobyt w obiekcie, do którego dzieci nie mają wstępu.

Jak wyglądają wakacje w hotelach tylko dla dorosłych?Źródło: wavebreakmedia / Shutterstock.com
d2ih0qw
d2ih0qw

*Miejsca, w których można delektować się ciszą i spokojem, stają się wakacyjnym celem zabieganych na co dzień osób. Hotele tylko dla dorosłych to jeden z nowych, coraz popularniejszych trendów na rynku hotelarskim na całym świecie, zwłaszcza w Turcji Egejskiej. Dowiedz się, czego można się spodziewać, jeśli zdecydujemy się na pobyt w obiekcie, do którego dzieci nie mają wstępu. *

Hotele tylko dla dorosłych są odpowiedzią na potrzeby określonej grupy podróżujących, która chce spędzić urlop bez pociech, zarówno swoich, jak i innych gości. Limit wieku jest różny - w niektórych miejscach obejmuje osoby powyżej 16., a w innych nawet po skończeniu 21. roku życia. Nie można też powiedzieć, że nie mają tam wstępu rodziny, ponieważ rodzice mogą przyjechać z nastoletnim dzieckiem. Jednak na próżno szukać w tego typu obiektach infrastruktury i programu rozrywkowego dla najmłodszych. Za to spotkamy tam atrakcje typu _ spa _, animacje sportowe, kluby, kasyna czy wieczorne show.

Hotele z oznaczeniem "children free"

Część ośrodków wyznacza określony terminy, w których nie przyjmuje dzieci. Zazwyczaj dotyczy to dużych resortów, które mają możliwość stworzenia kilku stref. Taki hotel nie będzie miał oznaczenia "children free", jednak w praktyce, dzięki podzieleniu na strefy, gwarantuje określonej grupie gości zakwaterowanie w części dostępnej dla osób od określonego wieku. Rozwiązanie to z powodzeniem funkcjonuje np. na Dominikanie, gdzie dorośli, którzy nie chcą przebywać w towarzystwie dzieci, mają zakwaterowanie w oddzielnym budynku. Do wyłącznej dyspozycji takich osób są również baseny, plaża, restauracje, bary czy ogród. Ważną informacją jest to, że o ile najmłodsi nie mogą korzystać z tej części hotelu, o tyle dorośli mają pełną swobodę dostępu do całej infrastruktury hotelowej. Mogą np. skorzystać z aquaparku czy restauracji razem z rodzinami z dziećmi.

d2ih0qw

Kto decyduje się na urlop w miejscu oznaczonym "children free"? Wbrew pozorom nie są to tylko single lub pary, które nie posiadają dzieci i preferują urlop w towarzystwie osób dorosłych. Na wakacje w tego typu hotelach decydują się też rodzice, którzy pochłonięci obowiązkami przez cały rok, przeznaczają tydzień tylko dla siebie. W spokojnej atmosferze, romantycznie, mogą skupić się na sobie. To atrakcyjna propozycja również na podróż poślubną.

Gdzie spotkamy tego typu obiekty?

Dość duża baza hoteli przyjmujących tylko osoby dorosłe jest m.in. w Hiszpanii - na Ibizie, Majorce, Fuerteventurze i Lanzarote, także w Grecji *- m.in. na Rodos i Krecie. Lista kierunków jest długa. Hotele takie, dostępne w ofercie biur podróży, znajdziemy w popularnych kurortach w *Egipcie, Włoszech, Chorwacji, na Cyprze *czy *Maroku, ale również w kierunkach egzotycznych – na Kubie, Dominikanie, w Meksyku i na Mauritiusie. Częstym celem podróży dorosłych bez pociech są obiekty we wspomnianej Turcji Egejskiej. W jednym miejscu jest skoncentrowanych wiele resortów, jak Casa & Blanca Boutique Hotel, Voyage Bodrum, Bodrum Bay Resort, Liberty Lykia Adult Only, Thor Luxury czy Sentido Lykia Resort&Spa. Najczęściej są to hotele 4- i 5-gwiazdkowe.

Co ciekawe, również w Polsce zaczynają powstawać tego typu ośrodki. Urlop bez dzieci możemy zarezerwować m.in. w Chlewiskach k. Szydłowca czy w Nałęczowie w województwie świętokrzyskim. Część hoteli, wzorem zagranicznych obiektów, zaczyna wprowadzać strefy wyłącznie dla dorosłych oraz tzw. weekendy wolne od dzieci. Takie rozwiązania zastosowały obiekty na Mazurach czy w Piwnicznej Zdroju.

Marta Legieć / wg

d2ih0qw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ih0qw