Trwa ładowanie...
d25n7t3

Japonia/ Praktykantka na gejszę prowadzi blog

Ichimame - maiko (praktykantka kształcąca się na gejszę) z Kioto, ujawnia tajemnice swego przyszłego zawodu w blogu.

Share
d25n7t3
fot. AFP
Źródło: fot. AFP

_ Ichimame - maiko (praktykantka kształcąca się na gejszę) z Kioto, ujawnia tajemnice swego przyszłego zawodu w blogu - informuje agencja AFP. _

18-letnia Ichimame kilka razy w tygodniu siada nad klawiaturą w tradycyjnym salonie herbacianym w Kioto, by jako pierwsza gejsza na świecie pisać blog. Tylko we wrześniu zanotowano 300 tys. wejść na jej stronę.

Czytelnicy prowadzonego od roku blogu mogą się dowiedzieć, jak przebiegają lekcje śpiewu, tańca, gry na instrumentach muzycznych, prowadzenia konwersacji, czesania się i ubierania przyszłej gejszy.

Ichimame opisuje m.in. półgodzinny proces codziennego robienia makijażu przy użyciu \"oshiroi\", czyli białego pudru nakładanego przez gejsze na twarz i szyję. \"Rozpuszczam puder w wodzie, a następnie dokładnie rozsmarowuję go na twarzy, szyi i plecach, gdzie gejsze noszą charakterystyczny dekolt\" - pisze Ichimame.

d25n7t3

\"Następnie kładę trochę różu i brązu na brwi i powieki, trochę różowego podkładu na kości policzkowe i kończę malując usta jaskrawokarminową szminką\" - opisuje.

Na stronie blogu http://ichi.dreamblog.jp/ widać Ichimame w misternej fryzurze, ubraną w żółte kimono. Niestety, blog jest prowadzony tylko po japońsku, choć Ichimame bierze lekcje angielskiego, by móc prowadzić konwersacje także z zagranicznymi klientami.

Jak twierdzi Ichimame, pisze blog nie tylko dla przyjemności, lecz także po to, by zachęcić swe rodaczki do podejmowania 6- letniej praktyki maiko w celu zostania gejszą.

Z dobrym skutkiem. W październiku japońska 16-latka zadebiutowała jako maiko, umyślnie przybierając podobnie brzmiące imię Ichiteru. \"(Dzięki temu blogowi) poczułam, że świat maiko jest bardziej osiągalny\" - wyznaje.

(PAP)

d25n7t3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25n7t3
d25n7t3