Jedyna taka atrakcja w Polsce. Powstaje w polskich górach
Muszyna idzie jak burza. Uzdrowisko w woj. małopolskim należy do miejscowości w Polsce, które rozwijają się w imponującym tempie. 2025 r. przyniesie wiele nowych atrakcji, które przyciągną w Beskid Sądecki jeszcze więcej osób.
Muszyna, położona nad rzeką Poprad w Beskidzie Sądeckim, została uzdrowiskiem w latach 20. XX wieku. Do dziś znajdują się tam liczne pijalnie wód mineralnych zawierających biopierwiastki, ale miejscowość w województwie małopolskim kusi nie tylko kuracjuszy.
Muszyna - uzdrowisko pełne atrakcji
Z uwagi na piękne położenie, liczne atrakcje i szlaki turystyczne, Muszyna przyciąga tłumy turystów, którzy mają coraz więcej powodów, dla których warto odwiedzić tę miejscowość.
Muszyna w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę i wzbogaciła się o wiele nowych atrakcji, na dodatek władze miasta nie zwalniają tempa i planują kolejne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ceny w Tatrach. "Górnej granicy nie ma"
- Muszyna to jedno z najpiękniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się uzdrowisk w Polsce, które od lat stawia na inwestycje w turystykę i infrastruktury rekreacyjne - mówi Karol Wiak z Nocowanie.pl. - Widać wyraźnie, że miasto dąży do stworzenia kompleksowej oferty, która nie tylko przyciągnie turystów, ale także wzbogaci doświadczenia odwiedzających - dodaje.
W 2023 r. po czterech latach prac udostępniono średniowieczny zamek, który stanowił trwałą ruinę porośniętą lasem. W tym samym roku turystom udostępniono wieżę na Malniku, szczycie o wysokości 726 m, z którego roztacza się przepiękny widok nie tylko na okolicę, ale przy pięknej pogodzie także na szczyty Tatr czy Słowację.
Muszyna - kolejne atrakcje nadchodzą
Muszyna kusi turystów niezwykłymi ogrodami. Ogrody Sensoryczne są największym tego typu miejscem w Polsce, a zaprojektowane zostały tak, by w zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak.Przyciągają nawet do 90 tys. odwiedzających w wakacyjnych miesiącach. Uzdrowisko kusi także Ogrodami Biblijnymi, Żywymi Ogrodami i Ogrodami Tematycznymi.
Jak informuje "Gazeta Krakowska", te ostatnie jeszcze się powiększą. Już kończą się prace nad budową Ogrodu Greckiego, a w przyszłym roku powstanie Ogród Chiński.
Inną wyjątkową atrakcja, która pojawi się w Parku Rodzinnym "Baszta", jest tzw. podniebny rower.
Czytaj także: Nowa atrakcja w polskich górach. Będzie hitem zimy?
Podniebny rower - unikatowa atrakcja w Polsce
- Podniebny rower napędzany siłą własnych mięśni to hit turystyczny w kilku krajach europejskich - mówi Jan Golba, burmistrz Muszyny. - Takie atrakcje spotkać można w Belgii, Holandii czy Danii. W Polsce i u naszych najbliższych sąsiadów czegoś takiego nie ma. To atrakcja dla całych rodzin, dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i cenią nietypową formę rekreacji - dodaje.
Jak podaje "Gazeta Krakowska", koszt inwestycji to ok. 2 miliony zł.
Muszyna "atrakcyjnym celem podróży"
Karol Wiak uważa, że nowe ogrody tematyczne to niezwykle interesująca inicjatywa, która pomoże Muszynie wyróżnić się na tle innych miejsc w Polsce. - W połączeniu z innowacyjnymi atrakcjami, takimi jak podniebny rower, który może przyciągnąć turystów nie tylko z Polski, ale także z Czech i Słowacji, Muszyna staje się naprawdę atrakcyjnym celem podróży dla osób szukających oryginalnych i aktywnych form wypoczynku - mówi ekspert.
Dodaje, że inwestycje w nowe promenady, ogrody botaniczne czy odnowienie uzdrowiskowej infrastruktury w Żegiestowie, będą doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej, która przyciągnie zarówno miłośników zdrowia, jak i osoby szukające ciszy i relaksu w pięknych, naturalnych sceneriach.
- Z perspektywy Nocowanie.pl, takie inwestycje są nie tylko korzystne dla turystów, ale także stwarzają nowe możliwości dla branży noclegowej. Zwiększona liczba atrakcji w regionie przyciąga gości przez cały rok, co pozytywnie wpływa na popyt na miejsca noclegowe w Muszynie i okolicach - mówi Wiak.
Podkreśla, że odpowiednio rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że turyści chętniej decydują się na dłuższe pobyty, co z kolei ma pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę.
Źródło: WP, "Gazeta Krakowska"