Trwa ładowanie...
d1v2w3s

Karnawał w Rio. Wystartowało najsłynniejsze taneczne widowisko świata

Skąpo ubrane tancerki, głośna muzyka i zabawa do białego rana. W Rio de Janeiro rozpoczął się najsłynniejszy na świecie karnawał. Szalone imprezy odbywać się będą przez kilka dni, a wśród tancerek wypatrzyć można Polkę.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Karnawał rozpoczęła piątkowa parada, która przeszła ulicami miasta
Karnawał rozpoczęła piątkowa parada, która przeszła ulicami miastaŹródło: PAP/EFE, Fot: Antonio Lacerda
d1v2w3s

Karnawał w stolicy Brazylii trwa w tym roku od 9 do 14 lutego. Jego nieodłącznym elementem są pokazy kilkunastu szkół samby na słynnym 700-metrowym sambodromie. I choć trybuny mogą pomieścić 72,5 tys. widzów, to bilety już dawno zostały wyprzedane. W tym roku po raz pierwszy w tanecznym współzawodnictwie bierze udział 13 zespołów, a oceniać ich występy będzie 40-osobowe jury. Każda szkoła reprezentuje jedną dzielnicę miasta. Wśród tancerek jest też Polka - Katarzyna Kashira Stocka, która na sambodrobie tańczy jako Musa - solistka jednej ze szkół. Na brazylijskim karnawale błyszczy już trzeci rok z rzędu.

Przemarszowi szkół towarzyszy 1400 imprez ulicznych rozsianych po całym mieście - odbywają się w różnych dzielnicach, a nawet na plażach. Niektórzy twierdzą, że właśnie na tzw. blocos najbardziej czuć ducha brazylijskiego karnawału. A co najlepsze właśnie te dodatkowe wydarzenia są zupełnie bezpłatne. Codziennie, do 14 lutego, w Rio odbywać się będą różne imprezy tematyczne.

Jak podaje PAP, najbogatsi i najsłynniejsi - celebryci z całego świata - wyznaczyli sobie jak co roku miejsce spotkania z okazji karnawału: Hotel Copacabana Palace. Pojawią się tam na słynnym czerwonym dywanie, współzawodnicząc między sobą najwymyślniejszymi strojami karnawałowymi. Pięciodniowy pobyt w hotelu, którego balkony i tarasy wychodzą na sambodrom, może kosztować nawet 25 tys. dolarów.

Według brazylijskiej agencji turystycznej Alcaldia karnawał w Rio przyciągnie w tym roku do miasta 1,5 mln turystów. Zostawią prawie 3,5 mld brazylijskich reali, tj. 1 mld dolarów.

Zobacz, jak wygląda karnawał w Czechach:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1v2w3s

Podziel się opinią

Share
d1v2w3s
d1v2w3s