Trwa ładowanie...
d2rycp6

Kazimierz Dolny. Zabytki. Co warto zobaczyć?

Kazimierz Dolny, jedno z najpiękniejszych miasteczek w kraju, nazywany jest "perłą polskiego renesansu". Gości przyciągają malownicze położenie, zabytki oraz niezwykła atmosfera tego zakątka. Liczące około 2 tys. stałych mieszkańców miasteczko przyjmuje rocznie 600 do 800 tys. turystów. Jakie są tu zabytki? Co warto zobaczyć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazimierz Dolny. Zabytki. Co warto zobaczyć?
(Shutterstock)
d2rycp6

Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej romantycznych miejsc w naszym kraju oraz zwycięzca naszego plebiscytu na najpiękniejsze miasteczko w Polsce, nazywany jest "perłą polskiego renesansu". Gości przyciągają malownicze położenie, zabytki oraz niezwykła atmosfera tego zakątka. Liczące około 2 tys. stałych mieszkańców miasteczko przyjmuje rocznie 600 do 800 tys. turystów.

W XVII wieku Kazimierz był ważnym ośrodkiem handlu m.in. zbożem, które stąd spławiano Wisłą do Gdańska. Z tego okresu nad rzeką zachowało się kilka spichlerzy, a na rynku bogato zdobione kamienice mieszczan. Symbolem dawnej świetności jest górujący nad miastem kościół farny. Ruiny zamku na wzgórzu skłoniły miejscowych do snucia legendy o królu Kazimierzu Wielkim, który miał tu zakochać się bez pamięci w pięknej Żydówce Esterze.

d2rycp6

Podziel się opinią

Share

d2rycp6

d2rycp6