Trwa ładowanie...

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze? Wiemy, kiedy najbardziej opłaca się je rezerwować

Według badań, na podróżach można sporo zaoszczędzić, jeśli zarezerwujemy loty w odpowiednim momencie. Z analizy ponad 100 milionów połączeń wynika, że ceny różnią się w zależności od dnia tygodnia, celu podróży i kilku innych ważnych czynników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okazuje się, że warto rezerwować bilety lotnicze we wtorek wieczorem.
Okazuje się, że warto rezerwować bilety lotnicze we wtorek wieczorem. (Shutterstock.com)

Zima nadchodzi, a wraz z nią długie, zimne i ciemne miesiące. Jak co roku oznacza to, że wielu z nas wybierze się na urlop, aby uciec przed ponurą aurą. Listopad to dobry czas na rezerwację lotów dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na zimowych podróżach. Jak wynika z badań Annual Flight Study, corocznej analizy lotów, Polacy mogą zapłacić za lot średnio nawet 34 proc. mniej, jeśli zarezerwują go z co najmniej 60-dniowym wyprzedzeniem.

Rezerwacja lotu na 60 dni przed podróżą to tylko jeden z kilku sposobów, które mogą pomóc nam zaoszczędzić. Według badań, wtorek to dzień tygodnia, w którym loty są najtańsze, średnio o 10 proc., natomiast w sobotę ceny lotów szybują w górę. Kolejnym sposobem na tańsze wakacje jest bukowanie wieczornych lotów, które są średnio 8 proc. tańsze niż loty poranne.

Najlepszy czas na rezerwację lotu zależy od celu podróży

W tym roku zbadano również, jaki jest najlepszy czas na rezerwację lotu w zależności od tego, dokąd podróżujemy. Badanie wskazuje na pewne różnice między kontynentami. Dla Polaków podróżujących po Europie najdroższe są loty w piątki, a nie soboty – nawet średnio o 8 proc. Jeśli chcemy zaoszczędzić na weekendowym wypadzie za granicę, powinniśmy rozważyć rezerwację czwartkowego lotu.

Slot

Z drugiej strony, badania pokazały zupełnie odmienne wyniki, jeśli chodzi o podróże z Polski do Azji. W tym wypadku wieczorne loty wcale nie są najtańsze, a bardziej opłaca się zarezerwować poranny lot, który będzie średnio 8 proc. tańszy.

Kilka wskazówek kiedy najlepiej rezerwować loty:
1. Zarezerwuj bilet co najmniej 60 dni przed odlotem.
2. Bilety są najdroższe w dniu odlotu.
3. Nocne loty, między godz. 18:00 a północą są zazwyczaj najtańsze.
4. Najdroższe są zwykle loty rano i w ciągu dnia, do godziny 15:00.
5. Statystycznie najtańsze loty są we wtorek, a najdroższe w sobotę.

Powyższe dane pochodzą z badania obejmującego ponad 100 milionów cen lotów z wyszukiwań dokonanych na 1704 trasach. Dane zostały zebrane 8 sierpnia 2017 i obejmują wyszukiwania przeprowadzone w okresie od 6 do 7 sierpnia 2017.

Źródło: Momondo

Slot

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot