Trwa ładowanie...

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze? Wiemy, kiedy najbardziej opłaca się je rezerwować

Według badań, na podróżach można sporo zaoszczędzić, jeśli zarezerwujemy loty w odpowiednim momencie. Z analizy ponad 100 milionów połączeń wynika, że ceny różnią się w zależności od dnia tygodnia, celu podróży i kilku innych ważnych czynników.

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze? Wiemy, kiedy najbardziej opłaca się je rezerwowaćŹródło: Shutterstock.com
d3eq3xa
d3eq3xa

Zima nadchodzi, a wraz z nią długie, zimne i ciemne miesiące. Jak co roku oznacza to, że wielu z nas wybierze się na urlop, aby uciec przed ponurą aurą. Listopad to dobry czas na rezerwację lotów dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na zimowych podróżach. Jak wynika z badań Annual Flight Study, corocznej analizy lotów, Polacy mogą zapłacić za lot średnio nawet 34 proc. mniej, jeśli zarezerwują go z co najmniej 60-dniowym wyprzedzeniem.

Rezerwacja lotu na 60 dni przed podróżą to tylko jeden z kilku sposobów, które mogą pomóc nam zaoszczędzić. Według badań, wtorek to dzień tygodnia, w którym loty są najtańsze, średnio o 10 proc., natomiast w sobotę ceny lotów szybują w górę. Kolejnym sposobem na tańsze wakacje jest bukowanie wieczornych lotów, które są średnio 8 proc. tańsze niż loty poranne.

Najlepszy czas na rezerwację lotu zależy od celu podróży

W tym roku zbadano również, jaki jest najlepszy czas na rezerwację lotu w zależności od tego, dokąd podróżujemy. Badanie wskazuje na pewne różnice między kontynentami. Dla Polaków podróżujących po Europie najdroższe są loty w piątki, a nie soboty – nawet średnio o 8 proc. Jeśli chcemy zaoszczędzić na weekendowym wypadzie za granicę, powinniśmy rozważyć rezerwację czwartkowego lotu.

Z drugiej strony, badania pokazały zupełnie odmienne wyniki, jeśli chodzi o podróże z Polski do Azji. W tym wypadku wieczorne loty wcale nie są najtańsze, a bardziej opłaca się zarezerwować poranny lot, który będzie średnio 8 proc. tańszy.

Kilka wskazówek kiedy najlepiej rezerwować loty:

  1. Zarezerwuj bilet co najmniej 60 dni przed odlotem.
  2. Bilety są najdroższe w dniu odlotu.
  3. Nocne loty, między godz. 18:00 a północą są zazwyczaj najtańsze.
  4. Najdroższe są zwykle loty rano i w ciągu dnia, do godziny 15:00.
  5. Statystycznie najtańsze loty są we wtorek, a najdroższe w sobotę.

Powyższe dane pochodzą z badania obejmującego ponad 100 milionów cen lotów z wyszukiwań dokonanych na 1704 trasach. Dane zostały zebrane 8 sierpnia 2017 i obejmują wyszukiwania przeprowadzone w okresie od 6 do 7 sierpnia 2017.

d3eq3xa

Źródło: Momondo

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

d3eq3xa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eq3xa