Trwa ładowanie...

Kijów zaostrza restrykcje. Transport publiczny tylko z przepustkami

Od poniedziałku, 5 kwietnia w Kijowie obowiązują nowe obostrzenia. Szkoły i przedszkola pozostają zamknięte, a z transportu publicznego korzystać mogą wyłącznie osoby posiadające przepustkę. Stolica stanęła przez to w korkach.
Share
Nowe obostrzenia obowiązują w Kijowie do 5 kwietnia
Nowe obostrzenia obowiązują w Kijowie do 5 kwietnia Źródło: Getty Images
d3bj3x2

Stołeczne władze Kijowa już w zeszłym tygodniu ogłosiły, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, wprowadzone zostaną nowe restrykcje. Mer stolicy Ukrainy Witalij Kliczko tłumaczył, że zgodnie z nowymi obostrzeniami, ze środków transportu korzystać mogą m.in. pracownicy przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej.

Kijów stanął w korkach

Pracodawcy zobowiązani byli do oddelegowania pracowników do pracy zdalnej lub do wydania im przepustek na transport publiczny. W poniedziałek rano, liczący ok. 3 mln mieszkańców Kijów, stanął w korkach. Internauci skarżą się, że ceny za przejazdy taksówkami gwałtownie skoczyły w górę.

Jak informuje agencja PAP, przepustki na korzystanie z transportu wydawane są przez władze Kijowa. Jak dotąd przekazano ich już ponad 430 tys. W związku z tym w internecie już w zeszły piątek pojawiły się nielegalne ogłoszenia sprzedaży takich przepustek.

d3bj3x2

Obostrzenia co najmniej do 16 kwietnia

Nowe obostrzenia mają obowiązywać co najmniej do 16 kwietnia. Podobne restrykcje ukraińskie władze wprowadziły na wiosnę zeszłego roku. Wtedy jednak całkowicie zamknięto metro.

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie wykryto ponad 13 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 430 osób.

d3bj3x2

Fajerwerki w bryle lodu. Zaskakujące nagranie Ukraińca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bj3x2

Podziel się opinią

Share
d3bj3x2
d3bj3x2