Trwa ładowanie...
góry
MSI
04-02-2022 09:26

Kolejna lawina w Tatrach. Prawdopodobnie wyzwolił ją narciarz

W czwartek 3 lutego w Tatrach doszło do kolejnej lawiny. Tym razem zeszła z Pośredniego Goryczkowego na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym. Ratownicy TOPR pokazali wideo ku przestrodze.

TOPR ku przestrodze opublikował nagranie, na którym widać lawinę TOPR ku przestrodze opublikował nagranie, na którym widać lawinę Źródło: Facebook
d37e0ct
d37e0ct

Lawina zeszła w czwartek ok. godz. 14:00. Na profilu TOPR na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym widać, jak pędzący śnieg schodzi z Pośredniego Goryczkowego na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym. Można też zauważyć potencjalnego sprawcę tego niebezpiecznego wydarzenia.

Lawinę prawdopodobnie wyzwolił narciarz

"Na filmie widać narciarza, który prawdopodobnie wyzwolił zdalnie lawinę w trakcie zjazdu poza wyznaczoną trasą. Z relacji świadków wynika, że nikt oprócz narciarza który wyzwolił lawinę, nie znajdował się w pobliżu" - czytamy w poście opublikowanym przez TOPR.

Jak poinformowali ratownicy, trasa w kotle Goryczkowym jest nadal zamknięta z powodu dużego zagrożenia lawinowego, a część nartostrady, która prowadzi bezpośrednio pod stokami Pośredniego Goryczkowego, odgrodzona jest fladrami (sznury z przywiązanymi kawałkami materiału w jaskrawych barwach).

d37e0ct

"Tatry żyją swoim życiem"

Ratownicy apelują również o umiejętne dobieranie celów wycieczek lub zaniechanie działalności górskiej.

"Robi się coraz bardziej niebezpiecznie, a ludzie i tak chodzą. Zginą na własne życzenie"; "Więcej szczęścia niż rozumu"; "Nieźle szurnęło" - komentują internauci. "Tatry żyją swoim życiem" - komentuje ktoś inny.

Lawina w Tatrach. TOPR o akcji z turystami w rejonie Wołowca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37e0ct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37e0ct