Trwa ładowanie...
d33jis0

Konferencja Międzynarodowe Forum Górskie

Tegoroczna konferencja - Międzynarodowe Forum Górskie- będzie gościć wielu znanych i wybitnych specjalistów w dziedzinach związanych z turystyką, gospodarką i administracją publiczną.

d33jis0
d33jis0

Tegoroczna konferencja - Międzynarodowe Forum Górskie- będzie gościć wielu znanych i wybitnych specjalistów w dziedzinach związanych z turystyką, gospodarką i administracją publiczną.

Bachleda-Księdzularz Franciszek
Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Przez 2 kadencje był prezesem Zarządu Głównego Związku Podhalan (obecnie honorowy prezes ZP). Współzałożyciel Geotermii Podhalańskiej. W latach 1994 - 1995 był burmistrzem gminy Zakopane, w latach 1993-2005 Senatorem R.P. i pełnił funkcje Przewodniczącego Senackiej Komisji Ochrony Środowiska oraz Przewodniczącego Polsko-Słowackiej Grupy Międzyparlamentarnej. W latach 2003-2007 był Prezesem najstarszego narciarskiego Klubu Sportowego w Polsce: SNPTT-1907 Zakopane. W 2006 roku wybrany został na sekretarza Miasta Zakopane.

Burzyński Tadeusz
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych
w zakresie finansów. Profesor nadzwyczajny i dziekan Wydziału Turystyki i Promocji Zdrowia Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach. Prezes zarządu Instytutu Turystyki Sp. z o.o. w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu badań naukowych
i doskonaleniu kadr turystycznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Naukowych Ekspertów Turystyki (AIEST). W latach 1991-1998 doradca Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki. Specjalizuje się w badaniach rynku turystycznego oraz opracowywaniu planów i strategii rozwoju turystyki obszarów turystycznych.

Bydliński Wojciech
Burmistrz Miasta Szczyrk. W latach 1976-1985 trener narciarstwa alpejskiego Klub Narciarski BBTS Bielsko-Biała. Od 1979 do 1983 roku był trenerem Kadry Narodowej Juniorek Polski Związku Narciarskiego w Zakopanem, a w latach 1984-1986 trenerem Kadry Narodowej Juniorów Polski Związku Narciarskiego w Zakopanem. W okresie 1986-1990 był Szefem Wyszkolenia Polskiego Związku Skibobowego Skoczów. W latach 1990-2006 Właściciel Firmy Handlowo - Produkcyjnej WERT Szczyrk. Ma wiele osiągnięć sportowych, jest m.in.: brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Skibobach, wielokrotnym Mistrzem i Wicemistrzem Polski w narciarstwie alpejskim, narciarstwie karvingowym, skibobach oraz kolarstwie górskim. Jest Wiceprezesem Polskiego Związku Skibobnowego, członkiem Komisji Dzieci i Młodzieży Międzynarodowej Federacji Narciarskiej/FIS/, członkiem Komisji Zjazdów Polskiego Związku Narciarskiego, Wiceprezesem Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, inicjatorem powstania i Prezesem Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej, członkiem
założycielem Instytutu Południowego oraz członkiem stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

d33jis0

* Długopolski Janusz*
Adwokat, specjalista w zakresie prawa gospodarczego. Od lat członek Naczelnej Rady Adwokackiej, Przewodniczący Komisji Legislacyjnej w kadencji 2007-2010. Długoletni wykładowca i egzaminiator aplikantów adwokackich, autor skarg konstytucyjnych. Jest również autorem projektu ustawy "prawo szlaku". Od wielu lat miłośnik narciarstwa, żeglarstwa i turystyki.
* Filippi Marlene*
Dyrektor Rady Turystycznej Dolomiti Paganella w Trentino. Jest absolwentką Wydziału Ekonomii Turystyki na Uniwersytecie w Bolonii. Podczas studiów doskonaliła i poszerzała swoją wiedzę z zakresu ekonomii turystyki również na uniwersytetach za granicą- w Anglii, Hiszpanii oraz Austrii. Pracowała w Departamencie Technologii Informacji Uniwersytetu w Trento i Trentino jako Sales Manager, w Tiscover Italia jako Sales and Marketing Manager oraz dla prowincji Trento i Tyrolu, gdzie zajmowała się sprzedażą lokalnych systemów informacji turystycznej.

Gontarz Grzegorz
Podróżnik, z pasji również fotografik, na co dzień inżynier–mechanik (absolwent Instytutu Technologii Materiałowych WIP PW), obecnie doktorant Politechniki Warszawskiej (Instytut Technik Wytwarzania). Współzałożyciel i twórca Wazari Team Poland. Przez ostatnie lata przemierzył ponad 30 państw czterech kontynentów. Głównie poznawał Europę oraz Australię i Oceanię. Uczestniczył w ośmiu ekspedycjach, m.in. na Islandię, Grenlandię, do Australii
i Nowej Zelandii. Podróżuje przeważnie rowerem. Wyróżniony w kategorii „Wyczyn Roku – Kolosy 2008” za najdłuższy polski trawers Grenlandii oraz pierwszy polski trawers w okresie lato/jesień.

*Gontarz Szymon *Podróżnik od urodzenia. Instruktor narciarstwa alpejskiego PZN SiTN, zawodnik AZS PW (narciarstwo alpejskie, lekkoatletyka), alpinista (Tatry, Alpy, Alpy nowozelandzkie, Himalaje) oraz lekkoatleta w biegach średnich i długodystansowych (m.in. udany start w maratonie w HK). Posiada uprawnienia motorowodne oraz umiejętności ratownika wodnego. Współzałożyciel grupy Wazari, przeżył bez szwanku siedem ekspedycji rowerowo – trekkingowych (i jedną polarną) na czterech kontynentach. Wyróżniony w kategorii "Wyczyn Roku - Kolosy 2008" za najdłuższy polski trawers Grenlandii oraz pierwszy polski trawers w okresie lato/jesień.

Grabowski Maciej H.
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Ukończył Wydział Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Na tej uczelni uzyskał następnie tytuł doktora ekonomii. Jest również absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej. W latach 80. pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer pokładowy. Przez 18 lat rozwijał Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, gdzie od roku 1991 pełnił funkcję wiceprezesa. Zajmował się badaniami nad systemami podatkowymi, transformacją systemów społeczno-gospodarczych, rynkami pracy. Pełnił rolę konsultanta dla wielu organizacji międzynarodowych takich jak Komisja Europejska, OECD, IFC czy ILO. Rozwijał Polskie Forum Strategii Lizbońskiej oraz Polskie Forum Obywatelskie. Brał udział w pracach nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015. W marcu 2008 roku powołany został na członka Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów.
* Gut-Mostowy Andrzej*
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencji z listy Platformy Obywatelskiej RP. Członek Komisji Gospodarki i Komisji Kultury Fizycznej i Sportu oraz przewodniczący Polsko-Słowackiej Grupy Parlamentarnej. Pełni także funkcję wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP regionu Małopolskiego. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na której obecnie pisze pracę doktorską. Inicjator powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej, w której zarządzie zasiada. Jest również członkiem Zespołu Naukowego Badań Ruchu Turystycznego w Małopolsce, Rady Muzeum Tatrzańskiego, Tatrzańskiego Klubu Inteligencji Katolickiej i Związku Podhalan. We wrześniu 2009 roku został odznaczony Złotym Medalem Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Słowackiej.

d33jis0

Hottegindre Georges
Aktywnie uczestniczył w zabudowie i przysposobieniu jednego z terenów narciarskich w dolinie Chamonix. Obecnie współwłaściciel stacji narciarskiej Les Houches. Były trener francuskiej narodowej reprezentacji narciarskiej. W latach 1989 – 2001 był merem Saint-Gervais-les-Bains (Górna Sabaudia).

* Kalina Maciej Roman*
Prof. dr hab. Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Profesor na Wydziale Fizjoterapii AWF w Katowicach. W latach 1997-2002 kierownik Zakładu Promocji Zdrowia i Aktywności Fizycznej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej. Od roku 2002 do 2005 - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą AWF w Warszawie. Jest współzałożycielem i redaktorem naczelnym czasopisma naukowego Archives of Budo. Trener judo I klasy, instruktor kyok-sul, narciarstwa zjazdowego, samoobrony i survivalu; w latach 1995-2008 był prezydentem Komisji Judo Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM). Twórca unikalnego autorskiego programu Teoria i metodyka bezpiecznego upadania osób po amputacjach kończyn i niewidomych.

Kołak Przemysław
Od ponad 10 lat związany z branżą reklamową i public relations. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora strategicznego w agencji Testa Communications. Autor książki „Kultura masowa jako produkt reklamowo-marketingowy” oraz współautor książek „Współczesne oblicza mediów”, a także „Public relations. Społeczne wyzwania”. Publikuje artykuły i analizy dotyczące marketingu, public relations oraz rynku medialnego. Współpracuje z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie m.in. prowadził zajęcia ze studentami specjalizacji Marketing Medialny i Public Relations na temat zintegrowanego komunikowania marketingowego.

d33jis0

Król Grzegorz
Podróżnik rowerowy. W 1999 roku dojechał lądem z Rzeszowa do Kathmandu. Pracuje jako dziennikarz, prowadzi stronę podróżniczą www.peron4.pl, a raz w roku bierze urlop i jedzie przed siebie. Zazwyczaj na Wschód, choć w tym roku zmienił nieco preferencje i z ekipą Afryki Nowaka przejechał przez Sudan.

Laszczyk Jerzy Andrzej
Prezes Zarządu Polskich Kolei Linowych S.A. Jest absolwentem Wydziału Wiertniczo-Naftowego oraz Studium Podyplomowego Eksploatacji Lin Stalowych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracę w PKL w Zakopanem rozpoczął 33 lata temu, a od 2000 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu PKL S.A. Po objęciu przez J. Laszczyka tej funkcji, powstało wiele inwestycji, które zostały dostrzeżone i nagrodzone wieloma wyróżnieniami i nagrodami.

Nędza Kazimierz
Prawnik radca prawny. Prowadzi spółkę doradztwa gospodarczego - Instytut Prawa Spółek
i Inwestycji Zagranicznych w Krakowie. Jest współautorem książki „Prawo Spółek” pod redakcją profesora Włodyki. Pełnił wiele funkcji doradczych jako członek rad nadzorczych, m.in. w NFI Victoria, Ciech SA, Elektrociepłowni Tychy SA, Metalodlew SA. Zajmuje się również szkoleniami w zakresie restrukturyzacji podmiotów gospodarczych.

d33jis0

Nowak Antoni
Socjolog i publicysta. Jeden z założycieli Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i „Almanachu Nowotarskiego”. Współautor książki „Stary Nowy Targ” oraz monografii „Dzieje miasta Nowego Targu”, autor książki „Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje”. Redaktor dwujęzycznego rocznika „Pogranicze Polsko-Słowackie”. Długoletni Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Od 1994 roku Dyrektor biura Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu.

Majcher Janusz
Burmistrz Miasta Zakopane. Absolwent Wydziału Mecheniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej, inżynier, specjalista w dziedzinie energetyki gazowej i jądrowej. W wieku 26 lat został naczelnikiem Wydziału Eksploatacji i Remontu Sprzętu w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Katowicach. Pod koniec lat 70. Wraz z rodziną powrócił do Zakopanego. W roku 1989 uczestniczył w reaktywowaniu Zakopiańskiego Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej i tworzeniu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Przez jakiś czas był prezesem Klubu Sportowego „Start”. Od wielu lat działa w samorządzie zakopiańskim. W swojej karierze samorządowej pełnił między innymi funkcję szefa komisji i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zakopane. Burmistrzem Miasta Zakopane został w 2006 roku. Pasjonat podróży i narciarstwa.

Michalski Donat
Emerytowany wojskowy, mieszkaniec Siedlec. Wielki miłośnik podróży, zwłaszcza rowerowych. Wraz z niepełnosprawnym synem Pawłem, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, pojechał na daleką północ Europy – ich wyprawa odbiła się szerokim echem w mediach i całym środowisku rowerowych podróżników.

d33jis0

Milaniak Piotr
Jeden z najciekawszych polskich podróżników rowerowych. Jego wyprawy rowerowe obejmowały m.in.: Wielką Brytanię (przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję), Ukrainę (Karpaty), Austrię (Alpy), Kirgizję (Tien Shan), Indie (Ladakh, Himalaje), Pakistan (Karakorum), Chiny (Tybet Zachodni), Amerykę Południową (Puna de Atacama, Altiplano – Chile, Boliwia). Laureat Grand Prix wystawy FotoGlob podczas finału Nagrody Kolosy 2008.
* Patalita Tadeusz*
Wójt gminy Mszana Dolna. W 1992 r., po rozdziale miasta od gminy Mszana Dolna, został Zastępcą Wójta Gminy Mszana Dolna, którą to funkcję pełnił nieprzerwanie do 2002 r. W 2002 r. wygrał wybory bezpośrednie na Wójta Gminy Mszana Dolna i pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego. Energiczny, pracowity, z pomysłami. "Robota, a nie polityka" - takie hasło od początku panuje w odrodzonym mszańskim samorządzie. Wójt Tadeusz Patalita został trzykrotnie wybrany „Najlepszym Wójtem Małopolski”. Aktywny działacz Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa, który jest jednym z najprężniej działających w Polsce związków gmin, zespolonych wspólnym celem.

Pawlikowski Wojciech
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, współwłaściciel MATinternet, redaktor naczelny portalu Z-ne.pl oraz telewizji internetowej TVPodhale.info, współtwórca systemu Miasto.IT.

Przyborowska Katarzyna
Radca prawny, Kancelaria Lege Artis w Toruniu. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Europejskich Studiów Specjalnych prowadzonych przez Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta przy WPiA UMK. W 2009 r. ukończyła podyplomowe studia Azjatycko-Europejskich stosunków finansowo-ekonomiczno-prawnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2004 r., pracując początkowo jako prawnik, a od 2008 r. jako radca prawny w kancelariach, administracji samorządowej, w firmach prywatnych. Od 2008 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu.

d33jis0

Sasuła Andrzej
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodzony w Makowie Podhalańskim i od zawsze tam zamieszkały. W latach 1991 – 1998 pełnił funkcję wiceburmistrza Makowa Podhalańskiego. W 1998 roku był Kuratorem Oświaty w Województwie Bielskim, a w latach 1999 – 2006 Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego, odpowiedzialnym za służbę zdrowia, edukację, rynek pracy, ochronę środowiska i informatyzację Małopolski. Obecnie Kanclerz Podhalańskiej Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu i Radny Województwa Małopolskiego.

Seroczyński Tomasz
Od ponad 15 lat związany z branżą reklamową. Od 13 lat właściciel i dyrektor zarządzający Agencji Reklamowej Wizard. W swojej dotychczasowej karierze realizował wiele strategii wizerunkowych i sprzedażowych dla znanych marek. Współtwórca kampanii reklamowych dla regionów między innymi kampanii wizerunkowej dla Wojewóddztwa Małopolskiego pt. „Małopolska. Wykrzesane Wakacje!“, realizowanej w celu upowszechnienia regionu jako miejsca bardzo atrakcyjnego turystycznie. Twórca hasła reklamowego „Do MałopolSKI“, kampanii promującej małopolskie ośrodki narciarskie przygotowanej dla Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego. Pasjonat skitouringu, freeridu, nurkowania, wspinaczki wysokorórskiej. Od lat dzieli życie między Warszawą a Zakopanem.
* Sobierajska Katarzyna*
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz polsko-holenderskich studiów podyplomowych z zakresu integracji europejskiej, realizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht. W latach 1995-2000 w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki zajmowała się marketingiem, kierując Departamentem Promocji Turystyki. Ściśle współpracowała m.in. z World Tourism Organisation oraz European Travel Commision. Pełniła również funkcję wicedyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Integracji Europejskiej, czynnie biorąc udział w procesie dostosowania prawodawstwa polskiego do unijnego w zakresie turystyki. Od roku 2000 pracowała w Polskiej Organizacji Turystycznej jako dyrektor w Departamencie Promocji, gdzie odpowiadała za promocję Polski na rynkach zagranicznych. Zarządzała również Convention Bureau of Poland zajmując się turystyką biznesową.

Strzeżysz Piotr
Z wykształcenia archeolog, bibliotekarz i anglista, na co dzień pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w warszawskim liceum „Bednarska”. Od lat realizuje marzenia zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Za swoje zimowe, rowerowe podróże przez Himalaje i Andy został dwukrotnie wyróżniony na prestiżowych „Kolosach”, a magazyn „Podróże” za przejechanie zimą rowerem z Tybetu do Nepalu, uhonorował go nagrodą za Wyczyn Roku.

Wallner Hans
Właściciel “Hans Wallner Tourismus Werkstatt” w Salzburgu specjalizującej się we wsparciu strategicznym obiektów turystycznych. W latach 1986-1989 zajmował stanowisko Dyrektora w Radzie Turystycznej Abtenau. Od 1989 do 2001 roku był Dyrektorem Rady Turystycznej Kaprun, a w latach 2002 – 2010 Dyrektorem Zell Am See Kaprun Tourismus. Jest prekursorem długofalowej strategii regionu Zell Am See.

Ziobrowski Szymon
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska o specjalności Ochrona Środowiska w Planowaniu i Zarządzaniu Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 2002 zatrudniony w Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie w 2005 roku objął stanowisko kierownika Zespołu ds. Udostępniania
i Komunikacji Społecznej. Współautor i koordynator projektów finansowanych ze środków UE „Rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego położonego w Kuźnicach (Tatrzański Park Narodowy)” oraz „Akademia Tatry”. Koordynator dwóch kampanii społecznych „Szanuj przyrodę” oraz „Niech żyje Natura” przeprowadzonych przez TPN w 2008 r.
* Żiszka-Salomon Danuta*
Absolwentka Wydziału Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 1998 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk o kulturze fizycznej, nadany uchwałą Rady Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i od tego czasu jest tam zatrudniona jako nauczyciel akademicki. Obecnie obejmuje stanowisko adiunkta w Katedrze Rekreacji i Odnowy Biologicznej. Jednocześnie pełni funkcję kierownika Zakładu Metodyki Rekreacji. Od 2001 pracuje również jako nauczyciel akademicki na stanowisku docenta w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. W Uczelni tej w latach 2002-2008 pełniła funkcję Dyrektora Instytutu Rekreacji i Turystyki, a od roku 2008 jest Prorektorem ds. dydaktycznych.

d33jis0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33jis0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj