Trwa ładowanie...

Konferencja premiera. Hotele i stoki zostaną zamknięte?

Na środę, 24 lutego zapowiedziana jest kolejna konferencja Mateusza Morawieckiego. Rosnąca liczba zachorowań sprawia, że mówi się o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Na decyzję rządu czekają m.in. hotelarze i właściciele stoków, którzy mogli otworzyć swoje obiekty dopiero niecałe 2 tygodnie temu, po długiej przerwie.

Konferencja premiera - czy hotele pozostaną otwarte?Konferencja premiera - czy hotele pozostaną otwarte?Źródło: Getty Images
d4kr9wx
d4kr9wx

Hotele i stoki narciarskie zostały otwarte 12 lutego. Premier zapowiedział wówczas jednak, że luzowanie obostrzeń jest warunkowe. Po dwóch tygodniach nastąpi weryfikacja, jaki wpływ na sytuację w Polsce miało otwarcie obiektów noclegowych. Jeśli nie będzie negatywny, hotele pozostaną otwarte.

Konferencja premiera - stoki narciarskie zamknięte?

Dziś czeka nas konferencja, na której rząd ogłosi plan na kolejne tygodnie. Zapowiadana jest na godziny popołudniowe.

Sytuacja w Polsce niestety zmieniła się na gorsze - zachorowań jest więcej. Przecieki mówią, że rząd cofnie pozwolenie na otwarcie stoków narciarskich. Przypomnijmy, że górskie miejscowości przeżywają w drugiej połowie lutego prawdziwe oblężenie. Tłumy stoją w kolejkach do wyciągów, a wieczorami spacerują po ulicach.

Konferencja premiera - hotele zamknięte?

Jeśli chodzi o hotele, według mediów, kroki rządu nie będą tak zdecydowane. Tutaj mówi się o możliwości ograniczeń wiekowych w obiektach noclegowych. Miałyby być dostępne wyłącznie dla pełnoletnich. Rząd chce uniknąć masowych rodzinnych wyjazdów w góry. Polacy obecnie chętnie się na nie decydują ze względu na zdalną naukę dzieci powyżej 4. klasy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czeka nas kolejny lockdown? Niedzielski: decyzja w przyszłym tygodniu

d4kr9wx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kr9wx