Trwa ładowanie...

Konferencja premiera. Hotele i stoki zostaną zamknięte?

Na środę, 24 lutego zapowiedziana jest kolejna konferencja Mateusza Morawieckiego. Rosnąca liczba zachorowań sprawia, że mówi się o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Na decyzję rządu czekają m.in. hotelarze i właściciele stoków, którzy mogli otworzyć swoje obiekty dopiero niecałe 2 tygodnie temu, po długiej przerwie.
Share
Konferencja premiera - czy hotele pozostaną otwarte?
Konferencja premiera - czy hotele pozostaną otwarte?Źródło: Getty Images
d3bj3x2

Hotele i stoki narciarskie zostały otwarte 12 lutego. Premier zapowiedział wówczas jednak, że luzowanie obostrzeń jest warunkowe. Po dwóch tygodniach nastąpi weryfikacja, jaki wpływ na sytuację w Polsce miało otwarcie obiektów noclegowych. Jeśli nie będzie negatywny, hotele pozostaną otwarte.

Konferencja premiera - stoki narciarskie zamknięte?

Dziś czeka nas konferencja, na której rząd ogłosi plan na kolejne tygodnie. Zapowiadana jest na godziny popołudniowe.

d3bj3x2

Sytuacja w Polsce niestety zmieniła się na gorsze - zachorowań jest więcej. Przecieki mówią, że rząd cofnie pozwolenie na otwarcie stoków narciarskich. Przypomnijmy, że górskie miejscowości przeżywają w drugiej połowie lutego prawdziwe oblężenie. Tłumy stoją w kolejkach do wyciągów, a wieczorami spacerują po ulicach.

Konferencja premiera - hotele zamknięte?

Jeśli chodzi o hotele, według mediów, kroki rządu nie będą tak zdecydowane. Tutaj mówi się o możliwości ograniczeń wiekowych w obiektach noclegowych. Miałyby być dostępne wyłącznie dla pełnoletnich. Rząd chce uniknąć masowych rodzinnych wyjazdów w góry. Polacy obecnie chętnie się na nie decydują ze względu na zdalną naukę dzieci powyżej 4. klasy.

d3bj3x2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czeka nas kolejny lockdown? Niedzielski: decyzja w przyszłym tygodniu

d3bj3x2

Podziel się opinią

Share
d3bj3x2
d3bj3x2