Trwa ładowanie...
d3gctru

Koronawirus w Chinach. Lotnisko w Wuhan otwarte

Po ponad dwóch miesiącach lotnisko w Wuhan zostało ponownie otwarte. Władze mają nadzieję, że wkrótce ważny port lotniczy w kraju będzie pracował na pełnych obrotach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko w Wuhan zostało otwarte po 76 dniach, wcześniej zostało poddane szczegółowej dezynfekcji
Lotnisko w Wuhan zostało otwarte po 76 dniach, wcześniej zostało poddane szczegółowej dezynfekcji (Getty Images, Fot: Getty Images , Stringer)
d3gctru

Lotnisko Wuhan Tianhe działa od tygodnia, ale obsługuje jeszcze ograniczoną liczbę połączeń krajowych. Chińscy przewoźnicy mają powoli wznawiać wszystkie trasy z siatki swoich połączeń z tym miastem.

Zamknięte przez koronawirusa

Lotnisko w Wuhan leży ok. 26 km od centrum miasta. Zostało zamknięte z powodu epidemii koronawirusa 23 stycznia. Otwarto je ponownie po 76 dniach - 8 kwietnia. Ale było to tydzień po tym, jak operacje lotnicze zostały przywrócone w pozostałych portach lotniczych prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

   Wikimedia Commons
(Wikimedia Commons, Fot: Wuchernchau)

Dezynfekcja lotniska

Zanim lotnisko wróciło do pracy, w terminalu przeprowadzono drobiazgową dezynfekcję.

d3gctru

Zdezynfekowano 570 tys. m kw. powierzchni, w tym wózki bagażowe, ławki czy windy.

Samoloty z Wuhan

Pierwszy lot po otwarciu portu obsługiwała linia China Eastern Airlines. Przewoźnik poinformował, że wznawia loty do Szanghaju, Xiamen, Ningbo, a także do Kantonu. W sumie, w pierwszym dniu operacji, obsłużył on ponad 30 lotów.

Linia China Southern, która z Wuhan lata do Kantonu, Kunming i Haikou, w pierwszym dniu działalności wykonała zaś 48 lotów - najwięcej spośród trzech największych chińskich przewoźników.

d3gctru

Przed epidemią koronawirusa, port lotniczy Wuhan Tianhe był jednym ze znaczących hubów lotniczych w Chinach. W 2018 r. obsłużyło ponad 24,5 mln pasażerów i prawie 221,5 tys. ton cargo. Z Wuhan można było latać bezpośrednio do Nowego Jorku, Londynu, Tokio, Rzymu, Dubaju, Paryża, Sydney, Bangkoku czy Moskwy. Władze mają nadzieję, że te połączenia także szybko zostaną wznowione.

Źródło: Pasazer.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dezynfekcja ulic - codzienność w Wuhan

d3gctru

Podziel się opinią

Share
d3gctru
d3gctru