Trwa ładowanie...
d2cv1o3

Koniec z jedzeniem psów w Chinach. Będą uważane za zwierzęta domowe

W Państwie Środka psy służą jako źródło pożywienia, pozyskiwania futer czy składników medycznych. Jednak chińskie ministerstwo rolnictwa planuje zmienić ich status. Nowe przepisy mają też poprawić los 13 innych gatunków zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według nowych przepisów psy miałyby zostać wyłączone z kategorii o nazwie "żywy inwentarz"
Według nowych przepisów psy miałyby zostać wyłączone z kategorii o nazwie "żywy inwentarz" (Getty Images)
d2cv1o3

Dla mieszkańców wielu krajów, zwłaszcza zachodnich, jest nieakceptowalne, że w Chinach pupile są kategoryzowane jako "żywy inwentarz" i traktuje się je na równi z trzodą chlewną. Dlatego przez lata chińscy urzędnicy odczuwali ogromną presję ze strony innych krajów i obrońców praw zwierząt.

Z związku z nasilającą się krytyką, na początku kwietnia br. Shenzhen, miasto w południowo-wschodnich Chinach, liczące ponad 13 mln mieszkańców i stanowiące część ok. 100-milionowej metropolii Delta Rzeki Perłowej, zakazało jedzenia psów i kotów. Jak przekazuje "South China Morning Post", wszystko wskazuje na to, że zmiana prawa obejmie pozostałą część państwa.

d2cv1o3

Ministerstwo rolnictwa Chin, w komunikacie opublikowanym 8 kwietnia zapowiada, że według nowych przepisów psy miałyby zostać wyłączone z kategorii o nazwie "żywy inwentarz". Autorzy oświadczenia piszą o kierowaniu się "powszechną praktyką międzynarodową" oraz "postępem cywilizacyjnym".

Getty Images

Poprawić ma się nie tylko sytuacja psów. W dokumencie ujęto również 13 innych gatunków, które mają zostać objęte zakazem sprzedaży, choć nie podano dokładnej daty, kiedy miałoby to nastąpić. Mowa m.in. o lisach, reniferach, strusiach, alpakach i bażantach.

Działania wprowadzane przez Chiny wiążą się m.in. z ujawnieniem szokujących materiałów wideo, na których widać targi spożywcze wypełnione martwymi psami, wężami czy nietoperzami. Jeden z filmików pochodził z miasta Wuhan [nagranie nie jest odpowiednie dla osób wrażliwych - przyp. red.], które uznawane jest za epicentrum pandemii koronawirusa.

d2cv1o3

Źródło: South China Morning Post

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przeskanowali mózgi psów. Niesamowite, co odkryli

d2cv1o3

Podziel się opinią

Share

d2cv1o3

d2cv1o3