Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zmiany w zasadach wjazdu na Słowację

Od 2 listopada wjazd i pobyt w Słowacji, a także tranzyt przez jej terytorium jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19.

Share
Bratysława
BratysławaŹródło: 123RF, fot: saiko3p
d39of2m

Od 1 października na terenie Słowacji obowiązuje stan nadzwyczajny. Miesiąc później władze kraju zdecydowały się na kolejny krok.

Słowacja - wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa

Od 2 listopada przy wjeździe na Słowację niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Wjazd z Polski i tranzyt z naszego kraju przez terytorium Słowacji odbywa się bez kontroli granicznych.

"W przypadku powrotu do Polski z krajów niezaliczanych do państw bezpiecznych pod względem zagrożenia epidemicznego (m.in. Belgia, Chorwacja, Czarnogóra, Republika Czeska, Francja, Hiszpania, Holandia, Malta, Portugalia, Rumunia, Serbia i Ukraina) jest możliwy tranzyt przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin od momentu wjazdu bez zatrzymywania się, za wyjątkiem tankowania na stacjach benzynowych" - wskazano na stronie gov.pl.

MSZ ostrzega, że w przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 euro. To równowartość ok. 7 tys. 600 zł.

Co ważne, nie ma ograniczeń w poruszaniu się po kraju.

d39of2m

Źródło: gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koronawirus na Słowacji. Premier mówi o masowym testowaniu. "To był duży szok"

d39of2m

Podziel się opinią

Share
d39of2m
d39of2m