Trwa ładowanie...
d25wtbz

Linie lotnicze podnoszą ceny biletów. Powód? Upadek biura podróży Thomas Cook

Urlopowicze, którzy ucierpieli z powodu upadku biura podróży Thomas Cook, mają teraz kolejny problem. Z powodu bankructwa giganta w branży turystycznej ceny lotów na niektórych trasach wzrosły nawet trzykrotnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny biletów na wybranych trasach zwiększył m.in. irlandzki przewoźnik niskokosztowy Ryanair
Ceny biletów na wybranych trasach zwiększył m.in. irlandzki przewoźnik niskokosztowy Ryanair (Shutterstock.com)
d25wtbz

Wczasowicze korzystający z ofert wakacyjnych Thomasa Cooka są wściekli m.in. na linie Ryanair. Nie dość, że od czasu upadku touroperatora nie mogą liczyć na pomoc w rozwiązaniu konfliktów, to jeszcze mają problem z kosztownym powrotem do domu.

"To obrzydliwe, że zwiększacie ceny lotów po upadku biura Thomas Cook. Powinniście się wstydzić, że zarabiacie na nieszczęściu innych!" – komentuje Anne-Marie Garvie na Twitterze.

d25wtbz

Jak przekazują brytyjskie media, wzrost ceny biletów dotyczy m.in. lotów na trasie z Gran Canarii do Manchesteru, które wcześniej można było kupić od ok. 25 funtów (ok. 123 zł), a teraz kosztują najmniej 83 funty (ok. 410 zł). Podobna sytuacja jest na trasie z Teneryfy do Bristolu - bilety wzrosły z 46 do 105 funtów (ok. 520 zł) - czy z Majorki (ze 135 do aż 355 funtów, czyli ok. 1756 zł.

Podobne zależności widać także w innych liniach lotniczych. Np. British Airways czy Jet2, który zwiększył ceny lotów na Cypr.

Przedstawiciele linii lotniczych swoje decyzje tłumaczą funkcjonowaniem dynamicznego systemu ustalania cen, opartego na dostępności danego produktu i popytu na niego. "Nieuniknioną konsekwencją zmniejszania się podaży jest wzrost cen. Chcemy jednak zwiększyć podaż (loty i miejsca), aby pomóc klientom w kryzysowym momencie" – dodał rzecznik Jet2.

d25wtbz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tego nigdy nie rób w samolocie

d25wtbz

Podziel się opinią

Share

d25wtbz

d25wtbz