Trwa ładowanie...
d8gedpf

Lotnisko Agadir-Al Massira - AGA

Największe atrakcje
Lotnisko Agadir-Al Massira - AGA
Kraj
Region
istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com

Port lotniczy Agadir-Al Massira to jedno z najważniejszych lotnisk w Maroku. Lotnisko w Agadirze obsługuje zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe, w tym do i z Polski.

Agadir-Al Massira – pobliskie miasta

Międzynarodowy port lotniczy Agadir-Al Massira znajduje się w Maroko, w regionie Souss-Massa, w odległości 22 km od Agadiru.

Z lotniska Agadir-Al Massira jest blisko nie tylko do Agadiru, ale także do takich miast jak Ajt Mallul i Inazkan. Jeśli planujemy wypoczynek w mniejszych miejscowościach, takich jak na przykład Aurir, wybór lotniska Agadir-Al Massira również w tym przypadku będzie odpowiedni.

Ze względu na walory turystyczne Agadiru lotnisko Agadir-Al Massira obsługuje rocznie co najmniej 1,5 miliona pasażerów, choć według niektórych szacunków ta liczba począwszy od 2008 roku jest znacznie większa i obecnie może już wynosić prawie 2 miliony pasażerów. Jest to związane z boomem na usługi turystyczne Agadiru, który miał miejsce niecałe 10 lat temu i systematycznie rośnie.

Agadir jest zresztą stolicą regionu Souss-Massa i jednym z największych miast w Maroku, co również znacząco wpływa na liczbę osób korzystających z lotniska Agadir-Al Massira.

W przypadku transferu z lotniska do centrum Agadiru do wyboru są taksówki, autobusy i wypożyczone auta.

Agadir Al Massira – loty z Polski

Lotnisko Chopina w Warszawie dzieli od portu Agadir-Al Massira około 4300 km. Lot z Warszawy do Agadiru trwa co najmniej 7 godzin, uwzględniając przynajmniej jedną przesiadkę. Na lotnisko w Agadirze można dolecieć przede wszystkim dzięki liniom Enter Air, które obsługują loty z czterech polskich miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic.

W kwietniu 2017 roku ogłoszono, że nowym przewoźnikiem, który zabierze turystów z Warszawy do Agadiru, są tanie i popularne linie lotnicze Wizz Air. Najtańsze bilety na lotnisko Agadir-Al Massira wynoszą niecałe 170 zł.

Agadir-Al Massira – kierunki zagraniczne

Lotnisko w Agadirze obsługuje też loty m.in. do Francji, w tym do Paryża, Lille oraz Nantes, a także do stolicy Belgii - Brukseli. Oprócz tego z Agadir-Al Massira można dolecieć do Monachium, Lipska czy Frankfurtu, a także na Wyspy Brytyjskie, w tym do Londynu i Manchesteru.

Agadir-Al Massira – linie lotnicze

Podróże do Agadiru obsługują największe linie lotnicze na świecie, np. Thomas Cook, Ryanair czy Turkish Airlines. Przynajmniej trzy połączenia do Agadiru dziennie są obsługiwane przez potężne arabskie linie lotnicze Quatar Airways. Na Agadir-Al Massira można też spotkać wiele samolotów spod szyldu Etihad Airways.

Z lotniska w Agadirze odlatują także samoloty miejscowych inni lotniczych Royal Air Maroc. Ten marokański przewoźnik umożliwia turystom zainteresowanym dalszym zwiedzaniem Maroka odbycie podróży do Casablanki, która jest największym i jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w tym afrykańskim kraju.

Agadir-Al Massira – wielkość lotniska

Pas startowy lotniska Agadir-Al Massira jest asfaltowy i mierzy dokładnie 3,2 kilometra. Oznacza to, że na lotnisku Agadir-Al Massira mogą lądować samoloty wielkości boeinga 747, jednak większe już nie.

Miejsce parkingowe lotniska Agadir-Al Massira dla samolotów ma powierzchnię 170 tys. metrów kwadratowych. Oznacza to, że Agadir-Al Massira jest w stanie pomieścić np. 10 boeingów 737 i 3 boeingi 747.

Lotnisko Agadir-Al Massira - AGA
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 7h, jazda samochodem: 42h

Strefa czasowa

UTC±00:00

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

4300 km

d8gedpf
d8gedpf
d8gedpf
d8gedpf