Trwa ładowanie...
dbzyprl

Lotnisko Ateny (ATH)

Największe atrakcje
East News
Źródło: East News, fot: NASA/Sipa USA/ Scott Kelly

Ateny (ATH) to międzynarodowy port lotniczy położony w Spacie, około 33 kilometry na wschód od centrum stolicy Grecji. Oddano go do użytku w 2001 roku, kiedy zamknięto lotnisko oddalone o kilka kilometrów od najważniejszych zabytków miasta. W Atenach nalezy zwiedzić Akropol z Partenonem.

Ateny – pobliskie miasta

Najpopularniejsze kierunki, które obierają turyści po wylądowaniu na lotnisku w Atenach (do których transfer z lotniska jest bezproblemowy), to Pireus, Kiato na Peloponezie oraz Elliniko. W tej ostatniej miejscowości znajduje się zamknięty w 2001 roku port lotniczy, w którym do dziś na terenie muzeum znajduje się kilka samolotów. Elliniko stanowi niesamowity punkt wycieczek dla wszystkich miłośników opuszczonych budynków i fanów urbexu. Pireus jest natomiast (wchodzącym w skład aglomeracji ateńskiej) malowniczym miastem portowym, bazą cumujących tu luksusowych jachtów i ogromnych statków wycieczkowych. Góruje nad nim Półwysep Munichia, na szczycie którego znajduje się kościółek i restauracja.

Ateny – loty z Polski

Grecja to niezwykle atrakcyjny dla Polaków kraj, także z powodu niskich cen przelotów z prawie wszystkich lotnisk w naszym kraju. Warto wybierać loty bezpośrednie – podróż bez przesiadki z Warszawy do portu lotniczego w Atenach trwa jedynie niecałe 3 godziny. Często trafiają się również takie okazje, jak np. bilet w jedną stronę do Aten za kilkadziesiąt złotych w liniach Ryanair czy nieco droższe przeloty w Aegean Airlines. Zazwyczaj da się jednak upolować bilety lotnicze za dwieście kilkadziesiąt złotych za osobę w obie strony. Promocje obejmują nie tylko chłodniejsze miesiące, ale także szczyt sezonu turystycznego.

Ateny – linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Międzynarodowy port lotniczy Ateny (ATH) obsługuje ruch samolotowy z udziałem najważniejszych portów na świecie. Przylatują tu samoloty takich linii lotniczych, jak British Airways, Lufthansa, Turkish Airlines, LOT, Air France czy SAS. Z Aten można następnie polecieć lotem bezpośrednim chociażby do Pekinu, Singapuru, Nowego Jorku, Toronto, Moskwy, Madryt, Helsinki, Kuwejtu bądź Teheranu. Ateny są częstym miejscem przesiadek w trakcie lotów na którąś z greckich wysp, np. Zakynthos, Kretę czy Rodos.

dbzyprl
Lotnisko Ateny (ATH)
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 3 h (bezpośredni)/ jazda samochodem: 24 h

Strefa czasowa

UTC±02:00

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowo

Ceny biletów

200 zł/os/w 2 strony

Orientacyjna odległość

1600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbzyprl
dbzyprl
dbzyprl