Trwa ładowanie...

Lotnisko Cagliari Elmas (Aeorporto Cagliari Elmas). Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Calgiari Elmas (CGA) jest położone nieopodal miasta. Jak dostać się do centrum miasta? Transfer z lotniska do Calgiari trwa zaledwie chwilę i nie jest drogi. Można już na lotnisku skorzystać z opcji wynajęcia samochodu, co ułatwi podróżowanie po stolicy Sardynii.

Lotnisko Cagliari Elmas (Aeorporto Cagliari Elmas). Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: flickr.com
d25ubld
d25ubld

Z lotniska w Cagliari do centrum busem

Lotnisko Cagliari Elmas jest dobrze skomunikowane z centrum Cagliari, a transfer nie trwa zbyt długo. Dostępne są co najmniej trzy rodzaje środków transportu: autokar, taksówka i wynajęty samochód.

Autokary do centrum Calgiari odjeżdżają z dwóch miejsc na lotnisku Cagliari Elmas: na zewnątrz strefy przylotów oraz poza strefą odlotów. Zwykle startują co pół godziny, zaczynając od 5:20. Ostatni kurs złapiemy o 23:30. Koszt takiego przejazdu to 0,67 euro, a trwa on nie dłużej niż kwadrans.

Ważna informacja: busem można dotrzeć również do stacji kolejowej zlokalizowanej ok. 10 min drogi od lotniska w Cagliari. Stamtąd wygodnie można dotrzeć do wielu miejsc na wyspie.

d25ubld

Z lotniska w Cagliari do centrum taksówką

Na lotnisku Cagliari Elmas stacjonują również taksówki. To co prawda nieco droższa opcja podróży do centrum Calgiari, ale ceny można negocjować z kierowcami. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w nocy zwykle negocjacje są trudniejsze. Dziesięciominutowy przejazd taksówką z Lotniska Cagliari do centrum dla 1-3 osób to 28 EUR.

Z lotniska w Cagliari do centrum wynajętym samochodem

Jeśli czeka nas zwiedzenia miejsc oddalonych od siebie i nie napawa nas obawą prowadzenie samochodu w obcym kraju – warto skorzystać z opcji wynajęcia samochodu. Można zamówić pojazd już przed przylotem do Sardynii albo od razu na lotnisku Cagliari Elmas.

Średni koszt dobowego wynajęcia samochodu to ok. 25 EUR. Oferty cenowe są zdecydowanie lepsze, jeśli decydujemy się na dłuższe użytkowanie auta.

d25ubld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25ubld