Trwa ładowanie...

Lotnisko Praga. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla jest jednym z największych lotnisk w sąsiadujących z nami Czechach. Dodatkowo jest to główna siedziba czeskich linii lotniczych, dlatego lotnisko skupia większość rocznego ruchu lotniczego kraju – szacuje się, że rocznie przez lotnisko im. Vaclava Havla w Pradze przewija się aż 13 milionów turystów. To tyle samo ile w innych – czasem znacznie większych - lotniskach Europy. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Praga. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: iStock.com, fot: istockphoto.com/evp82
d32ju1i
d32ju1i

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla – położenie

Jeśli na urlop letni wybierzecie czeską Pragę, warto wiedzieć jak dotrzeć z lotniska do jej centrum. Lotnisko Praga im. Vaclava Havla mieści się dziesięć kilometrów na północny zachód od miasta. Niestety lotnisko nie ma bezpośredniego połączenie metrem lub koleją z centrum miasta, dlatego warto zaplanować dokładną godzinę przybycia na miejsce – po godzinie 23 możemy nie załapać się na kursujące do centrum Pragi autobusy. Wybierając się na wczasy do Czech, wybierzcie Lotnisko Praga.

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla – transfer samochodem lub taksówką

Jeśli postawicie na taksówkę – macie zagwarantowany komfort jazdy. Dla podróżnych, którzy po raz kolejny wybierają się do Pragi ważna informacja: od 1 stycznia 2017 roku zmienił się główny operator taksówek wożących podróżnych z lotniska: z korporacji rozpoznawalnych żółtych taksówek AAA na Taxi PRAHA. Jeśli nie chcecie, aby zaskoczyła was wygórowana cena za przejazd – korzystajcie ze znanych firm.

d32ju1i

Na lotnisku w Pradze macie także możliwość zorganizowania przejazdu łączonego taksówką, Na czym to polega? Jeśli do centrum Pragi chcą dojechać 3 osoby, które nie podróżują razem – mogą wsiąść do jednej taksówki i podzielić się kosztami podróży. Taksówkarz podwiezie każdą osobę pod drzwi i podzieli koszty przejazdu. Taksówka kosztuje między 600, a 700 CZK. Na lotnisku im. Vaclava Havla wynajmiemy też samochód.

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla – transfer autobusem

Podróżnym ze stosunkowo niewielką ilością bagażu polecamy transfer autobusem do Pragi na przykład linii Cedaz. Ich zaletą są regularne kursy: wsiądziemy do nich co około pół godziny. Dowiozą nas na przystanek w centrum miasta, skąd dotrzemy do hotelu. Niestety możemy mieć ze sobą tylko jedną sztukę większego bagażu oraz mały bagaż podręczny. Cena za przejazd wynosi około 150 CZK za osobę w autobusach, które zajmują się tylko transferem z lotniska do centrum Pragi. Pamiętajcie, że autobusy kursują do określonych godzin - w zależności od linii ostatni kurs odjeżdża po 21 lub 22.

Jeśli zależy nam na budżecie – najtaniej będzie podjechać z lotniska do centrum Pragi autobusem komunikacji miejskiej EA lub autobusem numer 119, 100 oraz 191 do najbliższej stacji metra. Na tej trasie kursuje więcej linii, jednak pozostałe mają dość długi czas przejazdu i wiozą nas dłuższą trasą. Autobus linii miejskich kosztuje około 30 CZK i zawiezie nas kilka przystanków, abyśmy mogli udać się linią metra A w dowolne, interesujące nas miejsce. Metrem jedziemy około kwadransa, jeśli zmierzamy w stronę Starego Miasta lub Placu Wacława.

Niestety nie ma bezpośredniego połączenia lotniska Praga im. Vaclava Havla z centrum koleją.

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla – co warto wiedzieć?

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla stawia na wysoki standard obsługi klienta: taksówka ma podjechać w pięć minut, a kierowca ma znać język obcy i być odpowiednio ubrany. Z kolei * infrastruktura lotniska w Pradze* ma spełniać najwyższe standardy. Dobry asortyment sklepów, wysoki poziom lotniskowych restauracji i dopracowana informacja dla pasażerów – na to możemy liczyć, jeśli wybieramy się samolotem do Pragi.

d32ju1i

Jak przy każdym większym lotnisku Europy i świata – pamiętajmy o tym, aby sprawdzić cenę za przejazd z lotniska do centrum. W ten sposób uda nam się uniknąć naciągnięcia i zawyżonych opłat za przejazd.

Inną ciekawostką jest fakt, że w pobliżu lotniska, dworców i metra w Pradze możemy wynająć tragarzy, którzy pomogą nam przenieść bagaże po dość licznych w tym mieście schodach.

Lotnisko Praga im. Vaclava Havla - co warto zobaczyć?

Jeśli odwiedzamy piękną Pragę, mamy do odwiedzenia liczne atrakcje, jakie oferuje to interesujące miasto. Ma niebywale atrakcyjną ofertę kulturalną, wiele koncertów, festiwali i wydarzeń. Punktem obowiązkowym jest oczywiście wizyta w zamku na Hradczanach i na słynnym Moście Karola.

d32ju1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ju1i