Trwa ładowanie...
d238x4o

Lotnisko Singapur-Changi

Największe atrakcje
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Budowa Lotniska Singapur-Changi rozpoczęła się w latach 70. XX w. i właściwie ciągle jeszcze trwa. Nieustannie lotnisko jest rozbudowywane i ulepszane. Nie bez powodu kilkukrotnie okrzyknięto je najlepszym lotniskiem na świecie.

Lotnisko Singapur-Changi – najważniejsze informacje

Lotnisko Singapur-Changi ma trzy terminale, dzięki czemu rocznie obsługuje ok. 50 milionów pasażerów. Transfer z Lotniska Singapur-Changi do centrum nie powinien nikomu sprawić kłopotu, jest bowiem łatwy do zaplanowania. Jednak sama techniczna organizacja pracy lotniska i obsługa pasażerów to nie wszystko. Lotnisko Singapur-Changi to właściwie centrum handlu, rekreacji i atrakcja turystyczna sama w sobie.

Lotnisko Singapur-Changi – udogodnienia

Strefa rekreacji dostępna dla podróżnych przebywających na Lotnisku Singapur-Changi obejmuje ogrody botaniczne, w których można podziwiać imponującą plantację kaktusów, w innym – storczyków i roślin tropikalnych. Całe Lotnisko Singapur-Changi jest ozdobione dziełami sztuki, wśród których znajdziemy największą na świecie ruchomą rzeźbę – Kinetic Rain.

Dla podróżnych zmęczonych podróżą udostępniane są tutaj sypialnie i strefa SPA. Jeśli na lot zmuszeni jesteś poczekać, to możemy w tym czasie skorzystać np. z basenu umiesczonego na lotnisku Singapur-Changi albo pospacerować po zagajniku palmowym.

W dodatku Lotnisko Signapur-Changi ma bardzo rozbudowaną strefę bezcłową, w której można nabyć produkty klasy luksusowej. Wszędzie jest też dostępne darmowe Wi-Fi.

Lotnisko Singapur-Changi – atrakcje w pobliżu

Atrakcji oferowanych przez Lotnisko Singapur-Changi jest tak wiele, że w zasadzie już sam pobyt tutaj można uznać za pierwszy punkt wycieczki. Warto jednak wiedzieć, że nieopodal Lotniska Singapur-Changi znajduje się Changi Beach Park, czyli jeden z najstarszych parków na wybrzeżu Singapuru. Możemy tutaj odpocząć w cieniu palm kokosowych. Na południe od Lotniska Singapur-Changi jest z kolei Muzeum Morskie w Singapurze.

Jak dolecieć z Polski do Lotniska Singapur-Changi?

Podróż z Polski do Lotniska Singapur-Changi wymaga co najmniej jednej przesiadki po drodze, np. w Zurychu, Paryżu, Berlinie czy Londynie.

Połączenia lotnicze do Singapur-Changi oferują między innymi w Warszawskie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. To jednak dosyć kosztowna wyprawa, a ceny biletów rzadko spadają poniżej 2 000 zł.

d238x4o
Lotnisko Singapur-Changi
Czas lotu / jazdy samochodem

14 h 15 min

Strefa czasowa

SGT

Waluta

dolar singapurski (SGD)

Godziny otwarcia

Lotnisko otwarte całodobowo

Orientacyjna odległość

9 413 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238x4o
d238x4o
d238x4o