Trwa ładowanie...
holderName

Lubisz podróżować po świecie? Z tymi gwiazdami znalazłbyś wspólny język

Jest taka rzecz na świecie, która nigdy się nie nudzi. To oczywiście podróżowanie i poznawanie nowych kultur. Od tych pozytywnych wibracji, które towarzyszą eksploracji świata, uzależnione są też gwiazdy świata popkultury. Choć mogą sobie pozwolić na każdy kaprys i często popadają w rutynę, to również u nich podróżowanie wyzwala ekscytację, z którą się nie kryją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewan McGregor pozdrawia z Teksasu.
Ewan McGregor pozdrawia z Teksasu. (Instagram.com)
holderName

Wiele rzeczy potrafi spowszednieć, gdy ma się dostęp do dużych pieniędzy, ale podróżowanie z pewnością do nich nie należy. Zobacz, które gwiazdy nie potrafią żyć bez podróżowania.

Bill Murray

W filmie "Między słowami" grany przez niego bohater włóczył się nocami po ulicach Tokio. Ale w prawdziwym życiu Bill Murray działa w podobny sposób. Nominowany do Oskara aktor wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję, by ruszyć w nieznane i poznawać nowe miejsca.

Bill Murray fot. American Zoetrope Bill Murray fot. American Zoetrope materiał prasowy/Megafon.pl
Bill Murray fot. American Zoetrope Bill Murray fot. American Zoetrope (materiał prasowy/Megafon.pl)

Tak było wtedy, gdy przy okazji promocji filmu "Obrońcy skarbów" był w Berlinie. Zamiast pławić się w luksusach, które tam dla niego przygotowano, gwiazdor złapał pociąg i pojechał do Pragi. Po zwiedzeniu stolicy Czech, jako profesjonalista, następnego dnia rano był gotowy do udziału w konferencji, która odbywała się w Berlinie.

holderName

Sprawdź, gdzie na wakacje jeżdżą żony polskich piłkarzy.

Ewan McGregor

Szkocki aktor jest fanatykiem podróżowania i żywiołowo reaguje na każde nowo poznawane miejsce. Jak na doświadczonego globtrotera przystało, jest otwarty na nowe kultury oraz ludzi, których napotyka na drodze. O tym, że czuje się jak ryba w wodzie, mogąc poznawać nowe miasta, dowiedzieliśmy się, gdy odwiedził Warszawę.

W naszej stolicy McGregor realizował jeden ze swoich projektów, a w wolnych chwilach, zamiast wypoczywać na basenie czy korzystać z udostępnionych mu luksusów, wolał poznawać uroki miasta. W serwisach społecznościowych dzielił się zdjęciami zrobionymi na tle choinki na Placu Zamkowym.* Nie ukrywał swojego zachwytu Starym Miastem.* Co ciekawe, McGregor ma też na swoim koncie podróż dookoła świata. W 2004 r. gwiazdor podróżował motocyklem z Londynu w kierunku wschodnim, docierając aż do Nowego Jorku. Przemierzył w ten sposób ok. 30 tys. kilometrów O tej wyprawie opowiada serial dokumentalny "Long Way Round". W 2007 r. aktor pojechał motocyklem z Wielkiej Brytanii do Południowej Afryki.

holderName

Benedict Cumberbatch

W ostatnich latach ten brytyjski aktor dołączył do aktorskiej ekstraklasy. Ale zanim jego wizerunek stał się rozpoznawalny, Cumberbatch przeżył historię, którą będzie pamiętał do końca życia i która ukształtowała go jako człowieka. Jeszcze nim stał się gwiazdą światowego formatu, Cumberbatch znalazł się w tybetańskim klasztorze.

Pojechał tam, by przez rok uczyć tamtejszych mnichów angielskiego. Już na miejscu role nieco się odwróciły. W rezultacie skończyło się na tym, jak sam podkreśla, że on nauczył się od nich znacznie więcej, niż zdołał im przekazać. "To było fantastyczne doświadczenie. Żyjesz przy pomocy bardzo ograniczonych środków, choć oczywiście otrzymujesz wyżywienie i zakwaterowanie" - powiedział aktor.

Anthony Bourdain

Bourdain to słynny amerykański kucharz i gwiazda programów poświęconych światu kulinariów. Ale tak samo jak odkrywanie kolejnych smaków, emocjonuje go także docieranie do nowych miejsc. Wiedzą o tym widzowie jego programów kulinarno-podróżniczych, w których odwiedza różne kraje, w których próbuje lokalnych przysmaków i opowiada o turystycznych atrakcjach.

Jego doświadczenia są tym pełniejsze, że podczas swoich wojaży kładzie duży nacisk na kontakt z przedstawicielami lokalnych społeczności. Bourdain nie ukrywa, że jest uzależniony od podróżowania. Sam przyznał, że w ciągu minionej dekady przebył ponad 1,2 mln kilometrów. Nade wszystko kocha Japonię, Wietnam i Barcelonę.

holderName

Matthew McConaughey

Zdobywca Oskara wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję, by wyruszyć w drogę. Aktor uwielbia amerykańskie bezdroża. W przeszłości wielokrotnie sprzęgał swój samochód z przyczepą i jechał przed siebie, czasami samotnie, a innym razem z przyjaciółmi. Jego zamiłowanie do podróży zaprowadziło go m.in. do Afryki. Dotarł tam w okolice Timbuktu. Po Czarnym Lądzie podróżował też autostopem, dzięki czemu dotarł aż do Republiki Południowej Afryki.

Dziś, już jako dojrzały mężczyzna, w przerwach pomiędzy pracą, wciąż chętnie zwiedza świat. Tyle, że teraz najczęściej robi to ze swoją rodziną.

Jim Carrey

Swojej miłości do podróżowania nie ukrywa również Jim Carrey. Aktor i komik regularnie publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia ze swoich odległych podróży. Turystyce poświęca sporo wolnego czasu. W sieci znaleźć można mnóstwo zdjęć aktora pozującego na tle statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy słynnego sanktuarium Machu Picchu w Peru.

Jego wojaże wyglądają nieco inaczej niż osób anonimowych. Nie może zwykle liczyć na spokój i kontemplowanie cudów świata w ciszy. Pojawiając się w pobliżu największych atrakcji, obiektywy aparatów i telefonów często bowiem kierowane są w jego stronę. Mający sporo dystansu do siebie Carrey nie ma z tym jednak problemu i zazwyczaj chętnie przybija sobie piątki z innymi turystami.

holderName

Viggo Mortensen

Słynny filmowy Aragorn starannie dobiera role, zaliczając zarówno występy w komercyjnych produkcjach, jak i ambitnym repertuarze. Rutyny, jak tylko może, unika także na co dzień. Ucieka od niej, podróżując po świecie. Wybiera zarówno popularne i uwielbiane przez turystów kierunki, jak i te rzadziej uczęszczane. Podczas zdjęć do "Władcy pierścieni" zakochał się w krajobrazach Nowej Zelandii.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Oprócz tego często bywa też w Argentynie i Japonii. Lubi również metropolie tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata: Paryż, Madryt i Londyn. "Odkryłem, że im więcej się podróżuje, tym więcej miejsc można określić mianem domu i tym łatwiej będzie ci się dogadać z innymi ludźmi, ale też z samym sobą" - stwierdził Amerykanin.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName