Trwa ładowanie...
dusj80c

Luisenpark - Park Luizy

Największe atrakcje
Luisenpark - Park Luizy
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Zdecydowanie jedną z największych atrakcji Mannheim jest Luisenpark, inaczej Park Luizy – założony dla Luizy von Baden, córki cesarza Wilhelma I, na przełomie XIX i XX wieku. Obok Zamku Mannheim to jedno z najwazniejszych miejsc do odwiedzenia.

Luisenpark – piękny park cesarskiej córki

Park Luizy w Mannheim ma 42 hektary, w tym jezioro powierzchni czterech hektarów, po którym można pływać gondolami i obserwować pływające w nim karpie – podobno tresowane. Gondole w Parku Luizy to doskonała atrakcja, łodzie są przymocowane do grubej liny, przez co kursują bezkolizyjnie.

W Parku Luizy znajdziemy setki gatunków drzew, kwiatów i krzewów, o które starannie dbają wykwalifikowani specjaliści. Kompozycje roślin są zaplanowane tak, aby kwitnąć równocześnie w tym samym okresie – inne kwiaty wiosną, a inne latem. 140 rodzajów drzew, 85 gatunków krzewów i 350 różnych zielonych roślin.

Dodatkowymi atrakcjami parku w Mannheim są różowe flamingi, które podkradają turystom kanapki, oraz możliwość gry np. w minigolfa.

Mannheim – kiedy jechać?

Do Mannheim warto przyjechać wiosną. Park Luizy zachwyca wtedy turystów, kwitnie tu ponad 400 tys. kwiatów różnych gatunków. Warto skorzystać z oferty kulturalnej Mannheim, która oferuje mnóstwo atrakcji. Wiosną i latem najłatwiej natknąć się w parku na koncert symfoniczny uświęcający tradycje muzyczne miasta.

Park Luizy – gdzie go znaleźć?

Park Luizy mieści się w centrum Mannheim, w drugim co do wielkości mieście położonym w Badenii-Wirtembergii, czyli południowej krainie Niemiec. Miasto jest położone malowniczo u ujścia rzeki Neckar do Renu, czyli jednej z najdłuższych rzek Europy. Mannheim leży około 70 km na południe od Frankfurtu nad Menem.

Park Luizy – zwiedzanie i bilety

Bilet do Parku Luizy kosztuje 6 euro, a zwiedzanie odbywa się codziennie w godzinach od 9.00 do 20.00. Początkowo park nie był ogrodzony, jednak po wojnie połączono go z przyległym hipodromem i ogrodzono, ustanawiając bilety wstępu. W godzinach wieczornych drzewa w parku są podświetlane kolorowymi reflektorami.

Luisenpark - Park Luizy
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 35 min/10 h 22 min

Strefa czasowa

UTC/GMT + 2:00

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Park jest czynny codziennie od 9-20.

Ceny biletów

Bilet kosztuje 6 euro.

Orientacyjna odległość

1150 km od Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dusj80c
dusj80c
dusj80c