Trwa ładowanie...

Maciej i Grzegorz - Polacy, którym udało się przejść szlak Pacific Crest Trail

Pacific Crest National Scenic Trail, czyli w skrócie Pacific Crest Trail, to wyznaczony w 1968 r. szlak turystyczny między Meksykiem i Kanadą. Wiedzie przez trzy stany w zachodniej części część Stanów Zjednoczonych – Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Tę liczącą ponad 4 tys. kilometrów trasę decyduje się przejść jedynie kilkaset osób rocznie. Niewielu udaje się dotrzeć do celu - wśród nich są Maciej i Grzegorz z Polski.

d48njga
d48njga

Trasa liczy 4265 km, a po drodze trzeba przedrzeć się przed 25 lasów, 7 parków narodowych i przejść przez 1100 km pustyni. Ile trwa taka podróż? Średnio 5-6 miesięcy. I choć PCT to jeden z najdłuższych i najsłynniejszych szlaków trekkingowych w Stanach Zjednoczonych, jego przejścia podejmuje się jedynie ok. 300 śmiałków rocznie, a kończy go mniej niż połowa.

Pacific Crest Trail szczególnie zyskał na rozgłosie dzięki książce Cheryl Strayed, pod tytułem „Wild”, a także jej późniejszej ekranizacji o tym samym tytule. W 2016 r. szlak przeszło dwóch Polaków - Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński, którzy byli gości programu #dzieńdobryPolsko w studiu Telewizji WP. Skąd pomysł na taką wyprawę i jak ona przebiegała? O tym, a także o wielu innych aspektach podróży, dowiecie się w materiale wideo.

d48njga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48njga