Trwa ładowanie...
d2xnx82

Malecon

Największe atrakcje
Fot: GameOfLight

Najsłynniejszą promenadą w Santo Domingo jest Malecon, czyli nadmorska ścieżka ciągnąca się wzdłuż wybrzeża stolicy Dominikany rozciągająca się od Zona Colonial. Melecon jest również nazywana Avenida George Washington na cześć pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Melecon jest intensywnie uczęszczaną przez turystów trasą, dlatego wyrosło tutaj mnóstwo hoteli i nocnych klubów.

Melecon – trasa

Promenada Melecon rozpoczyna się u ujścia głównej drogi wodnej Santo Domingo – Rio Ozama. Następnie przechodzi obok nienaruszonej części starych murów Santo Domingo pod zabytkową dzielnicą Zona Colonial i XVII-wieczną twierdzą San Jose. Spacer wzdłuż Malecon zapewnia też niesamowite widoki na Morze Karaibskie.

Melecon – El Obelisco

Największą atrakcją usytuowaną wzdłuż Melecon jest wielki obelisk otoczony flagami – El Obelisco. Został zbudowany przez brutalnego prezydenta Dominikany – Trujillo w 1936 roku, aby upamiętnić zmianę nazwy stolicy na Cuidad Trujillo. Dzisiaj jednak obelisk symbolizuje ruch oporu wobec tego dyktatora i ofiary jego krwawych rządów, zwłaszcza siostry Mirabal. Trzy z czterech sióstr zostały zamordowane w czasie rządów Trujillo w 1960 r. Ich historia jest tak wzruszająca, że stała się tematem książki "W czasach motyli" autorstwa Julii Alvarez.

Melecon – posąg Fraya Montesino

Drugim bardzo ważnym miejscem Melecon jest 50-metrowy posąg Fraya Montesino – księdza z XVI w., który zyskał sławę jako żarliwy przeciwnik ludobójstwa. Jego wściekłość na niesprawiedliwości świata obrosła legendami, a twórcy pomnika stojącego przy Melecon wyrazili gniew księdza za pomocą rozwianych włosów i gestu oznaczającego krzyk. Ta część Melecon jest bardzo popularna zwłaszcza w nocy. W weekendy ogromne tłumy turystów i mieszkańców przychodzą tutaj, żeby posłuchać muzyki wykonywanej na żywo. Wokół posągu działają również restauracje, w których można nie tylko zjeść, ale i potańczyć do latynoskich rytmów.

Warto wiedzieć, że wzdłuż Melecon usytuowane są nie tylko hotele i kluby, ale także Centro des los Heroes, czyli siedziba parlamentu Dominikany.

d2xnx82
Malecon
Czas lotu / jazdy samochodem

co najmniej 13 h

Strefa czasowa

AST

Waluta

dominican peso (DOP)

Orientacyjna odległość

8 471 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xnx82
d2xnx82
d2xnx82