Trwa ładowanie...
13-02-2015 09:07

Marrakesz - najlepsza wizytówka Maroka

Marrakesz to kwintesencja Maroka. Liczące dziewięć wieków mury miejskie, kilkanaście souków i wyjątkowa architektura to walory, których nie można nie docenić.

Marrakesz - najlepsza wizytówka MarokaŹródło: Licencja Creative Commons by martinvarsavsky, flickr.com
d4gzf8c
d4gzf8c

Marrakesz to kwintesencja Maroka. Mury miejskie, które dotrwały do naszych czasów w niemal niezmienionym stanie, wzniesiono tu na początku XII wieku. Dzięki ich wyjątkowej barwie powstał przydomek Czerwone Miasto. Przez dwa kolejne wieki było ono stolicą imperium Almohadów. Stało się wówczas również handlowym centrum Maghrebu i przez wieki przyciągało niezliczone rzesze kupców. Dzisiaj znajdziemy w Marrakeszu niemalże 20 bazarów (arab. souk), na których można kupić praktycznie wszystko. To miasto to również idealne miejsce, aby skorzystać z hammamu, wypić kawę czy spróbować świeżo wyciskanego soku z pomarańczy na placu Jamal el Fna.

Oferty wyjazdów do Maroka znajdziemy w wielu polskich biurach podróży - są to zarówno propozycje wypoczynku w hotelu, jak i wycieczek objazdowych. Jest także możliwość wyjazdu na własna rękę. Za bilet w dwie strony na samolot czarterowy do Agadiru zapłacimy od 380 zł. Stąd do większości marokańskich miast można dojechać autobusem. Pokój 2-osobowy ze śniadaniem w Marrakeszu można wynająć od 120 zł za dobę. Ceny żywności są porównywalne z polskimi. Warto robić zakupy na bazarach, zwłaszcza produktów ze skór i odzieży - ceny są przystępne, zwłaszcza jeśli będziemy się długo targować, co jest bardzo mile widziane.

d4gzf8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gzf8c