Trwa ładowanie...
d2ygtpy
x-news/Dzień Dobry TVN

Marrakesz - najlepsza wizytówka Maroka

Marrakesz to kwintesencja Maroka. Liczące dziewięć wieków mury miejskie, kilkanaście souków i wyjątkowa architektura to walory, których nie można nie docenić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marrakesz - najlepsza wizytówka Maroka
(Licencja Creative Commons by martinvarsavsky, flickr.com)
d2ygtpy

Marrakesz to kwintesencja Maroka. Mury miejskie, które dotrwały do naszych czasów w niemal niezmienionym stanie, wzniesiono tu na początku XII wieku. Dzięki ich wyjątkowej barwie powstał przydomek Czerwone Miasto. Przez dwa kolejne wieki było ono stolicą imperium Almohadów. Stało się wówczas również handlowym centrum Maghrebu i przez wieki przyciągało niezliczone rzesze kupców. Dzisiaj znajdziemy w Marrakeszu niemalże 20 bazarów (arab. souk), na których można kupić praktycznie wszystko. To miasto to również idealne miejsce, aby skorzystać z hammamu, wypić kawę czy spróbować świeżo wyciskanego soku z pomarańczy na placu Jamal el Fna.

Oferty wyjazdów do Maroka znajdziemy w wielu polskich biurach podróży - są to zarówno propozycje wypoczynku w hotelu, jak i wycieczek objazdowych. Jest także możliwość wyjazdu na własna rękę. Za bilet w dwie strony na samolot czarterowy do Agadiru zapłacimy od 380 zł. Stąd do większości marokańskich miast można dojechać autobusem. Pokój 2-osobowy ze śniadaniem w Marrakeszu można wynająć od 120 zł za dobę. Ceny żywności są porównywalne z polskimi. Warto robić zakupy na bazarach, zwłaszcza produktów ze skór i odzieży - ceny są przystępne, zwłaszcza jeśli będziemy się długo targować, co jest bardzo mile widziane.

d2ygtpy

Podziel się opinią

Share

d2ygtpy

d2ygtpy