Trwa ładowanie...
d3csu1o

Miała w oku cztery nicienie. Mieszkanka Nebraski mogła stracić wzrok

68-letnia kobieta spędzała zimę w osadzie Carmel Valley w Kalifornii. Któregoś dnia podczas treningu wbiegła w rój much. Było ich tak dużo, że musiała strącać owady z twarzy i wypluwać je z ust. Miesiąc po tym wydarzeniu zaczęło jej doskwierać podrażnienie prawego oka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nicienie z gatunku Thelazia przenoszone są między zwierzętami przez muchy
Nicienie z gatunku Thelazia przenoszone są między zwierzętami przez muchy (Shutterstock.com)
d3csu1o

Zanim przyczyna dyskomfortu stała się jasna, minęło jeszcze trochę czasu. Podczas przemywania oka 68-latka zauważyła w nim przezroczystego robaka. Miał długość ponad 1 cm.

Nim udała się do okulisty, wyjęła z oka drugiego. Lekarz natomiast wyciągnął z oka pacjentki trzeciego robaka i przepisał antybiotyki. Nie był to jednak koniec nieprzyjemnych doświadczeń, bo po powrocie do domu kobieta nadal odczuwała dyskomfort w oku.

Kolejna wizyta u okulisty potwierdziła jedynie wystąpienie brodawkowate zapalenie spojówek. Lekarz nie stwierdził w oku obecności dodatkowych ciał obcych. Potwierdziła je na natomiast sama pacjentka, której udało się wyciągnąć z oka czwartego – ostatniego już – robaka.

d3csu1o

To, co tygodniami dręczyło 68-latkę, to nicienie z gatunku Thelazia. Przypadek kobiety spędzającej wakacje w Kalifornii, to drugi w historii, udokumentowany przypadek zarażenia tymi nicieniami. Zdaniem lekarzy kobieta miała dużo szczęścia. Pierwszy przypadek zarażenia dotyczył 26-latki, w której oczach znaleziono aż 14 nicieni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mity na temat kleszczy

d3csu1o

Podziel się opinią

Share
d3csu1o
d3csu1o