ycipk-3oa3z3

Lekarze na wakacjach. Zdewastowali Krzywą Wieżę w Pizie

Wydawałoby się, że lekarzy kojarzymy z odpowiedzialnością, bo to oni bardzo często dbają o jakość naszego życia. Tymczasem okazuje się, że niektórym brak tej szlachetnej cechy. Dwójka lekarzy z Ameryki nie popisała się rozwagą na wakacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści z Ameryki bywają mało świadomi wartości zabytków
Turyści z Ameryki bywają mało świadomi wartości zabytków (Shutterstock.com)
ycipk-3oa3z3

Bracia zostali aresztowani podczas wakacji w Pizie. Jeden z panów postanowił wyryć swoje imię na murze zabytkowej Krzywej Wieży. O incydencie włoskie służby poinformował inny turysta, który miał okazję całe zajście oglądać. Na miejsce wezwano karabinierów.

Sprawcy tego zajścia to Amerykanie w wieku 35 i 38 lat, którzy na co dzień są lekarzami. Obaj panowie wdrapali się na sam szczyt odrestaurowanego niedawno zabytku i na fragmencie zabytkowego muru jeden z nich wyrył monetą imię "Jeffy". Na koniec zrobili sobie pamiątkowe selfie.

ycipk-3oa3z3

Turyści tłumaczyli służbom, że nie wiedzieli, że robią coś nieodpowiedniego. Inne napisy na ścianach zabytku zachęciły ich do pozostawienia po sobie unikalnego śladu. Panowie usłyszeli zarzut spowodowania poważnych szkód.

Włoski dziennik "La Nazione" podaje, że wobec lekarzy zostaną wyciągnięte konsekwencje. Nie wiadomo na razie jak wysoka będzie to kara, ale warto pamiętać, że władze Pizy nie tolerują aktów wandalizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3oa3z3

Zobacz też: Zagadka rozwiązana. Wiadomo, dlaczego Wieża w Pizie jeszcze nie runęła

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3oa3z3

ycipk-3oa3z3
ycipk-3oa3z3