Trwa ładowanie...
d3vezv0

Miesiąc wakacji za nami. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?

Za nami już półmetek sezonu urlopowego, dlatego czas na małe podsumowanie. Portal wakacje.pl przygotował zestawienie, które pokazuje, gdzie w tym roku najchętniej wypoczywają Polacy. Jest kilka stałych, ale są też niespodzianki!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miesiąc wakacji za nami. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?
(Shutterstock.com)
d3vezv0

– W połowie lata już możemy powiedzieć, że ten sezon w porównaniu z poprzednim przyniósł kilka zaskoczeń – mówi Klaudyna Mortka z serwisu wakacje.pl. Chodzi nie tylko o kierunki, ale również o strategię wybierania wycieczek i ich kupowania. – W tym roku obserwujemy mocne nastawienie klientów na szukanie ofert last minute, z wylotem za 2-3 dni – zdradza ekspertka. Dobrze się składa, bo jeśli jeszcze nie byliście na wakacjach, lista najpopularniejszych kierunków może być świetną inspiracją.

Egipt

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: Kalabi Yau)

Mimo doniesień medialnych o słabnącej popularności tego kierunku, Egipt wciąż znajduje się w pierwszej piątce miejsc najchętniej wybieranych na wakacyjne wyjazdy. – Przyczynił się do tego na pewno spadek cen – mówi Mortka. I rzeczywiście, obecnie w dobrze znanych naszym rodakom, najpopularniejszych kurortach jak Marsa Alam, Szarm el-Szejk czy Hurghada, urlop można spędzić naprawdę tanio. W tej ostatniej ceny zaczynają się od 1405 zł za tydzień. Pogodę i ciepłą wodę w morzu mamy zagwarantowane.

d3vezv0

Turcja

cleopatra beach,alanya,turcja Shutterstock.com
cleopatra beach,alanya,turcja (Shutterstock.com, Fot: muratart)

Podobnie jak Egipt, kraj ten mimo zawirowań geopolitycznych wciąż kusi Polaków. – Do Turcji turystów przekonuje bardzo dobry produkt – wyjaśnia ekspertka z portalu wakacje.pl. A jej słowom trudno zaprzeczyć. Turcja to bowiem jedno z tych miejsc, gdzie wakacje all inclusive mają wymiar totalny. W kurortach na Riwierze Tureckiej i Wybrzeżu Egejskim "w cenie" jest naprawdę niemal wszystko, a dodatkowo – na wysokim poziomie, z dbałością o jakość, różnorodność i szeroką dostępność. Za tygodniowe wczasy w Alanyi zapłacimy od 1450 zł.

Hiszpania

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Pierwszą trójkę najchętniej odwiedzanych podczas letnich podróży krajów zamyka Hiszpania, słynąca z czystych i świetnie przygotowanych plaż – kilkaset z nich może się pochwalić Błękitną Flagą! Turystów przyciąga jednak nie tylko dobra organizacja i porządek, ale przede wszystkim zachwycające, jedyne w swoim rodzaju widoki, jakie można podziwiać na ukochanych przez Polaków Wyspach Kanaryjskich oraz wybrzeżu: Costa del Sol, Costa Dorada czy Brava (ceny za wakacje w ostatnim kurorcie zaczynają się od 1815 zł).

d3vezv0

Bułgaria

    Shutterstock.com
(Shutterstock.com, Fot: Niki Spasov)

W tym roku na 2. miejscu, jeśli chodzi o lidera zagranicznych wakacji, znalazła się Bułgaria. Trudno się dziwić. Jak mówi Klaudyna Mortka: – Oferta bułgarska kusi ceną i obietnicą bezpiecznego wypoczynku, a tamtejsza baza hotelowa jest sukcesywnie modernizowana.
Z wczasów nad Morzem Czarnym korzystają przede wszystkim rodacy spragnieni słońca i rozrywek w dobrze zaopatrzonych kurortach. Szerokie plaże z łagodnym zejściem do morza, umożliwiającym bezpieczne kąpiele, są idealne również dla rodzin z dziećmi. A ceny naprawdę zachęcają. Za tygodniowy pobyt w Złotych Piaskach zapłacimy od 1262 zł.

Grecja

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Grecja od kilku lat wygrywa wszelkie rankingi najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunków. Przyczyny tego stanu rzeczy można wymieniać bez końca, ale do najważniejszych należą: krótki czas przelotu (ok. 3 godz.), wyloty z większości lotnisk w kraju, piękne krajobrazy i gwarancja dobrej pogody. W tym roku prawdziwym wakacyjnym hitem są greckie wyspy – na Zakynthos, Kretę, Kos, Korfu "biało-czerwoni" jeżdżą jak zaczarowani! Wczasy na Rodos możemy mieć już od 1440 zł.

d3vezv0

Zobacz, dokąd na wakacje jeżdżą żony polskich piłkarzy

d3vezv0

Podziel się opinią

Share
d3vezv0
d3vezv0