Trwa ładowanie...

Miesiąc wakacji za nami. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?

Za nami już półmetek sezonu urlopowego, dlatego czas na małe podsumowanie. Portal wakacje.pl przygotował zestawienie, które pokazuje, gdzie w tym roku najchętniej wypoczywają Polacy. Jest kilka stałych, ale są też niespodzianki!

Miesiąc wakacji za nami. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?Źródło: Shutterstock.com
d3mwssm
d3mwssm

– W połowie lata już możemy powiedzieć, że ten sezon w porównaniu z poprzednim przyniósł kilka zaskoczeń – mówi Klaudyna Mortka z serwisu wakacje.pl. Chodzi nie tylko o kierunki, ale również o strategię wybierania wycieczek i ich kupowania. – W tym roku obserwujemy mocne nastawienie klientów na szukanie ofert last minute, z wylotem za 2-3 dni – zdradza ekspertka. Dobrze się składa, bo jeśli jeszcze nie byliście na wakacjach, lista najpopularniejszych kierunków może być świetną inspiracją.

Egipt

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Kalabi Yau

Mimo doniesień medialnych o słabnącej popularności tego kierunku, Egipt wciąż znajduje się w pierwszej piątce miejsc najchętniej wybieranych na wakacyjne wyjazdy. – Przyczynił się do tego na pewno spadek cen – mówi Mortka. I rzeczywiście, obecnie w dobrze znanych naszym rodakom, najpopularniejszych kurortach jak Marsa Alam, Szarm el-Szejk czy Hurghada, urlop można spędzić naprawdę tanio. W tej ostatniej ceny zaczynają się od 1405 zł za tydzień. Pogodę i ciepłą wodę w morzu mamy zagwarantowane.

Turcja

cleopatra beach,alanya,turcja Shutterstock.com
cleopatra beach,alanya,turcja Źródło: Shutterstock.com, fot: muratart

Podobnie jak Egipt, kraj ten mimo zawirowań geopolitycznych wciąż kusi Polaków. – Do Turcji turystów przekonuje bardzo dobry produkt – wyjaśnia ekspertka z portalu wakacje.pl. A jej słowom trudno zaprzeczyć. Turcja to bowiem jedno z tych miejsc, gdzie wakacje all inclusive mają wymiar totalny. W kurortach na Riwierze Tureckiej i Wybrzeżu Egejskim "w cenie" jest naprawdę niemal wszystko, a dodatkowo – na wysokim poziomie, z dbałością o jakość, różnorodność i szeroką dostępność. Za tygodniowe wczasy w Alanyi zapłacimy od 1450 zł.

Hiszpania

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Pierwszą trójkę najchętniej odwiedzanych podczas letnich podróży krajów zamyka Hiszpania, słynąca z czystych i świetnie przygotowanych plaż – kilkaset z nich może się pochwalić Błękitną Flagą! Turystów przyciąga jednak nie tylko dobra organizacja i porządek, ale przede wszystkim zachwycające, jedyne w swoim rodzaju widoki, jakie można podziwiać na ukochanych przez Polaków Wyspach Kanaryjskich oraz wybrzeżu: Costa del Sol, Costa Dorada czy Brava (ceny za wakacje w ostatnim kurorcie zaczynają się od 1815 zł).

Bułgaria

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Niki Spasov

W tym roku na 2. miejscu, jeśli chodzi o lidera zagranicznych wakacji, znalazła się Bułgaria. Trudno się dziwić. Jak mówi Klaudyna Mortka: – Oferta bułgarska kusi ceną i obietnicą bezpiecznego wypoczynku, a tamtejsza baza hotelowa jest sukcesywnie modernizowana.
Z wczasów nad Morzem Czarnym korzystają przede wszystkim rodacy spragnieni słońca i rozrywek w dobrze zaopatrzonych kurortach. Szerokie plaże z łagodnym zejściem do morza, umożliwiającym bezpieczne kąpiele, są idealne również dla rodzin z dziećmi. A ceny naprawdę zachęcają. Za tygodniowy pobyt w Złotych Piaskach zapłacimy od 1262 zł.

Grecja

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Grecja od kilku lat wygrywa wszelkie rankingi najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunków. Przyczyny tego stanu rzeczy można wymieniać bez końca, ale do najważniejszych należą: krótki czas przelotu (ok. 3 godz.), wyloty z większości lotnisk w kraju, piękne krajobrazy i gwarancja dobrej pogody. W tym roku prawdziwym wakacyjnym hitem są greckie wyspy – na Zakynthos, Kretę, Kos, Korfu "biało-czerwoni" jeżdżą jak zaczarowani! Wczasy na Rodos możemy mieć już od 1440 zł.

Zobacz, dokąd na wakacje jeżdżą żony polskich piłkarzy

d3mwssm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mwssm