Trwa ładowanie...
d2eqqkg

Mirabilandia

Największe atrakcje
Mirabilandia
Region
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Mirabilandia to największy włoskim park rozrywki, dobrze prosperujący od samego początku w lipcu 1992 roku. Usytuowana jest 38 kilometrów na północny-zachód od Rimini, jadąc wzdłuż wybrzeża Adriatyku w stronę Ravenny od San Marino, w regionie Emilia-Romania. Znajdziemy tutaj zajęcia dla turystów w każdym wieku. Można bowiem skorzystać z rollercoastera między jaskiniami i skałami, odwróconej kolejki górskiej, dmuchanego kompleksu zamków, spływu sztuczną rzeką, karuzeli, pociągu, przejażdżki w górę na pionową wieżę, interaktywnej strzelnicy laserowej czy nawiedzonego domu.

Mirabilandia - Atrakcje

Szereg atrakcji sprawia, że w Mirabilandii nikt nie będzie się nudził, a starsi poczują dreszczyk emocji na kolejkach, na które od samego patrzenia jeży się włos na głowie. Dla głodnych i spragnionych przygotowano obszerną ofertę restauracji oraz barów. Wielki park rozrywki podzielono na 7 mniejszych stref:

  • Adventureland – przygodowa.
  • Motorworld – pojazdy drogowe, szynowe oraz wodne.
  • Dolcevita Studios - muzyczna i restauracyjna.
  • Bimboboli – dla najmłodszych.
  • La vecchia Europa – wesołe miasteczko w najbardziej znanym, standardowym formacie.
  • La citta di Sian Ka'an – Kraina Majów.
  • Mirabilandia Beach – 10 hektarów aquaparku - strefy wodnej o tematyce karaibskiej, sztucznych plaż i basenów, z licznymi zjeżdżalniami wodnymi.

Za najsłynniejsze obiekty na terenie Mirabilandii uchodzą kolejka górska iSpeed (w maju 2009 roku zastąpiła Sierra Tonante), odwrócona kolejka Katun, Max Advendures Master Thai (2011). Organizowane są tu show laserowe, pokazy kaskaderskie i imprezy tematyczne.

Mirabilandia - cennik

Teren Mirabilandii, drugiego włoskiego najczęściej odwiedzanego wesołego miasteczka (wyprzedza go Gardaland), to około 30 hektarów powierzchni na lądzie oraz dodatkowe 10 hektarów obszaru wodnego. Łącznie znajdziemy tutaj 44 ciekawe atrakcje dla turystów w różnym wieku. Polecamy wybrać się tam w dzień powszedni, poza sezonem letnim, aby uniknąć tłumów i kolejek.

Ile kosztują bilety do Mirabilandii? Dorośli zapłacą za bilet całodzienny 127 złotych. Na stronie internetowej obiektu można często spotkać atrakcyjne promocje i koszt biletu wyniesie wówczas znacznie mniej (np. w niedziele - 105,5 zł). Jeśli chodzi o dzieci, wszystkie poniżej 140 centymetrów wzrostu wchodzą na teren tego ogromnego parku rozrywki za 97 złotych. Przy zakupie tego rodzaju biletów drugi dzień pobytu w Mirabilandii jest zupełnie darmowy.

Jeśli chcemy wejść na teren Mirabilandii po godzinie 17 (otwarte do 23), za osobę dorosłą bądź dziecko zapłacimy stałą cenę - jedynie 63 złote. Istnieją tutaj również ciekawe pakiety rodzinne: za możliwość dwudniowego wejścia do Mirabilandii dla 2 dorosłych i 2 dzieci płaci się wówczas ok. 423 zł. Przy dodatkowej dwójce dzieci zapłacimy w sumie 602 zł.

Mirabilandia
Czas lotu / jazdy samochodem

15 h jazdy samochodem, doba jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 euro = 4,24 zł)

Ceny biletów

Normalny dwudniowy – 127 zł; ulgowy dwudniowy dla dzieci niższych niż 140 centymetrów – 97 zł

Orientacyjna odległość

1104 km w linii prostej, 1534 km samochodem, 2168 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eqqkg
d2eqqkg
d2eqqkg