Trwa ładowanie...
d12zep7

"Morderstwo" w londyńskim zoo. Walka między dwoma tygrysami zakończyła się tragicznie

Pracownicy zoo w Londynie są załamani obrotem pierwszej "randki" dwóch tygrysów. Samiec znany ze swojej czułości, zabił swoją potencjalną partnerkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie Asima i Melati zapowiadało się znakomicie.
Spotkanie Asima i Melati zapowiadało się znakomicie. (Shutterstock.com)
d12zep7

Zaloty tygrysów Asima i Melati trwały przez 10 dni. Zwierzęta były trzymane w oddzielnych klatkach, ale usytuowane na tyle blisko, aby mogły się widzieć, słyszeć i czuć swój zapach.

Kiedy opiekunowie myśleli, że nadszedł czas na spotkanie, tygrysy zostały umieszczone na tym samym wybiegu. Niestety, mimo że zapowiadało się dobrze, Asim zabił swoją potencjalną partnerkę – i to chwilę po tym, jak miał okazję być z nią sam na sam.

Opiekunowie zwierząt nadaremnie walczyli używając płomieni i alarmów. Próbowali rozdzielić parę, ale Asim pokonał Melati.

"Pracownikom w końcu udało się zabezpieczyć Asima na oddzielnym wybiegu, wobec czego mogli wejść do Melati. Nasi weterynarze potwierdzili, że tygrysica niestety nie żyje. Wszyscy w ZSL London Zoo jesteśmy zdruzgotani stratą Melati i załamani takim obrotem spraw" - przekazali przedstawiciele ogrodu zoologicznego.

d12zep7

Opiekunka tygrysa Kathryn Sanders określiła go jako "przystojnego, pewnego siebie kota, który jest znany ze swojej czułości w stosunku do samic w jego życiu – mieliśmy nadzieję, że będzie idealnym partnerem dla naszej pięknej Melati".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Narodziny małych tygrysków

d12zep7

Podziel się opinią

Share

d12zep7

d12zep7