Trwa ładowanie...
10-10-2006 13:55

Morze Martwe

Niezwykłe zjawisko przyrody - Morze Martwe leży w najgłębszym zakątku ziemi, 400 metrów poniżej poziomu morza. Promienie słoneczne, które tam docierają, tracą szkodliwe właściwości.

Morze MartweŹródło: © silver-john - Fotolia.com
d45raky
d45raky

Terapia słoneczna jest jedną z atrakcji i walorów tutejszych kurortów. Lecznicze właściwości mułu oraz wody Morza Martwego od stuleci zadziwiają naukowców całego świata. Słynny kurort Ein Bokek oferuje hotele i spa, ładne, choć słone plaże.

Morze Martwe i jego okolice przyciągają badaczy, pielgrzymów i turystów od tysięcy lat. Fascynuje niezwykła historia, zabytki przyrody i kultury ludzkiej. Unosząc się bez wysiłku ani umiejętności pływania na powierzchni Morza Martwego można spokojnie czytać gazetę. Dzięki dużemu zasoleniu ta woda leczy, goi, koi. Jednak po kąpieli warto udać się na wycieczki i zagłębić w niesamowitych historiach z przeszłości.

Twierdza Masada - symbol bohaterstwa Żydów z czasów Imperium Rzymskiego. Można wspiąć się na jej szczyt kolejką linową lub pieszo, by podziwiać niespotykany widok.

Qmran - to tu pasterze znaleźli słynne Zwoje znad Morza Martwego. Zwiedzając ruiny osady esseńczyków można poznać nieznane epizody z historii Starego Testamentu.

d45raky

Pustynia Judzka - na pozór martwy, wyschnięty skalisty krajobraz. W istocie - żywy, pełen niewidocznych dla niewprawnych oczu roślin, które przez wieki opanowały zdolność przetrwania - trwają w nieustannym oczekiwaniu na krople wody… Jedną z atrakcji turystycznych jest tu safari jeepami, które dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Ein Gedi - oaza. Ruiny rzymskich łaźni i bizantyjskiej synagogi. Nad Morzem Martwym można zobaczyć z bliska beduińskie osady. W namiocie nomadów napić się wspaniałej, arabskiej kawy. Atrakcją są przejażdżki na wielbłądach. Morze Martwe ze swoim bogactwem minerałów, słońca, krajobrazów i historii jest miejscem unikalnym na mapie świata.

d45raky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45raky