Trwa ładowanie...
Motogirls, czyli turystyka dedykowana kobietom

Motogirls, czyli turystyka dedykowana kobietom

Phnom Penh, 2-milionowa stolica Kambodży, jest niczym cały kraj w pigułce. Znajdziemy tu tradycję i nowoczesność przemieszaną z biedą i pięciogwiazdkowymi hotelami. Teraz miasto można poznawać w nieco inny sposób niż dotychczas – na skuterach, które prowadzą młode Kambodżanki.

Share
d3trjft

Motogirls to grupa młodych kobiet z Kambodży, które oferują mobilne wycieczki po stolicy kraju - Phnom Penh. Wraz z klientkami poruszają się po mieście skuterami, dzięki czemu unikają korków. To pierwsza tego typu inicjatywa ze strony płci pięknej w słynącej z konserwatyzmu Kambodży.
- Wydaje mi się, że zdecydowanie bezpieczniej jest podróżować z grupą kobiet. Nie czułabym się komfortowo, gdybym miała podejść do kogoś na ulicy i poprosić go o podwiezienie do odległego miejsca - mówi Whitney Koelling, turystka z Indianapolis.
- Miło jest przebywać w towarzystwie kogoś, komu mogę zaufać, kto mówi po angielsku, co bardzo ułatwia komunikację - dodaje.

Kambodża, granicząca z Tajlandią, Laosem i Wietnamem, przepełniona jest pięknymi krajobrazami i historycznymi budowlami. Słynie także z wszechobecnej soczystej zieleni i błękitu wód Zatoki Tajlandzkiej. Należy jednak do najbiedniejszych krajów Azji. Po latach wojen podnosi się ze zniszczeń, w dużej mierze dzięki turystom przyjeżdżającym do świątyni Angkor Wat.

Źródło: x-news

d3trjft

Podziel się opinią

Share
d3trjft
d3trjft