Trwa ładowanie...
Anna Jastrzębska
12-12-2016 10:09

Muzyczna mapa Spotify – poznawaj świat poprzez muzykę

Co gra w duszy paryżanom, nowojorczykom i berlińczykom? Dzięki muzycznej mapie świata możemy zapoznać się z trendami muzycznymi królującymi w największych miastach ma świecie, co pozwala nam odkryć je z zupełnie nowej strony.

Muzyczna mapa Spotify – poznawaj świat poprzez muzykęŹródło: Shutterstock.com, fot: A. and I. Kruk
d2x1vjw
d2x1vjw

Kiedy odwiedzamy dalekie miejsca, staramy się zazwyczaj poznać ich smaki oraz doświadczyć tego, czego normalnie nie mamy możliwości doświadczyć. Za sprawą interaktywnej mapy świata, stworzonej przez Spotify, możemy teraz posłuchać dźwięków, których być może nigdy nie mielibyśmy okazji usłyszeć.

Wystarczy jeden klik w jedno z blisko tysiąca miast zaznaczonych na interaktywnej mapie, by usłyszeć playlistę najbardziej odpowiadającą klimatowi wybranego miejsca. Mapa aktualizowana jest co tydzień, co pozwala nam zapoznać się z hitami, które aktualnie królują na lokalnych listach przebojów, i dowiedzieć się, co jest w danym miejscu na czasie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Merla

Każdy, kto miał okazję odbyć kilkugodzinną podróż pociągiem po Ameryce Południowej czy Indiach, wie, że nie ma lepszego sposobu na zabicie czasu niż dobra muzyka płynąca ze słuchawek. A wakacyjne piosenki usłyszane samochodzie w podróży autem przez Stany, przywołują najlepsze wspomnienia jeszcze przez długie miesiące po powrocie. Teraz możemy przenieść te doświadczenia na zupełnie nowy poziom, a podróż przez świat zamienić w podróż przez jego muzykę.

Muzyczna mapa Spotify to oczywiście również świetny pomysł dla tych, którzy tęsknią za dalekimi wyjazdami, gdy aktualnie nie mogą sobie na nie pozwolić. Być może ścieżka dźwiękowa Reykjaviku lub Sydney będzie inspiracją do kolejnej, niezapomnianej podróży?

d2x1vjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x1vjw