Trwa ładowanie...

Na zimę. Wyspy idealne na ferie. Odpoczniesz bez względu na porę roku

Najsłynniejsze wyspy Hiszpanii, archipelag Kanarów rokrocznie przyciąga rzesze turystów niezależnie od pory roku. Ich położenie sprawia, że podczas wyjazdu masz zagwarantowaną świetną pogodę, a dzięki dziesiątkom atrakcji trudno się tam nudzić.

Na zimę. Wyspy idealne na ferie. Odpoczniesz bez względu na porę rokuŹródło: Shutterstock.com
dqqydoj
dqqydoj

Archipelag położony jest niedaleko brzegów Maroko i w bezpośrednim sąsiedztwie upalnej Sahary. Dzięki temu okolica jest słoneczna i ciepła przez cały rok, co z kolei przekłada się na wzmożony ruch turystów niezależnie od okoliczności. Im bliżej wybrzeży Afryki, tym cieplejszy i suchszy panuje tam klimat. Wobec tego najcieplejsza jest wyspa Lanzarote, następnie Fuerteventura i Gran Canaria. Im dalej na zachód, tym surowszy klimat i mniej turystów: La Gomera i La Palma kuszą niskimi cenami i mnóstwem atrakcji w głębi lądu.

Piasek z Sahary na wyspach - Teneryfa

Każda z wysp cechuje się ponadto innym mikroklimatem. Najcieplej jest zwykle na południowych plażach, podczas gdy północna część każdej z wysp charakteryzuje się bardziej surowym klimatem. Choć Wyspy Kanaryjskie są pochodzenia wulkanicznego, to poza ciemnym, charakterystycznym dla tego typu wysp piaskiem można znaleźć również złociste plaże. Wszystko dlatego, że i Playa de las Teresitas na Teneryfie w latach 70. władze zdecydowały się poszerzyć miejską plażę, a piasek importować z samej Sahary.

Plaża i wydmy - Fuerteventura

Fuertaventura to decydowanie najgorętsza wyspa archipelagu. Ze względu na bliskość wybrzeży Afryki, wiosną i latem może dochodzić tam do prawdziwych burz piaskowych. Nocą masy ciepłego powietrza wraz z piaskiem przenoszone są znad Sahary na zachód. Na szczęście takie załamania pogodowe występują z niewielką częstotliwością (średnio raz na miesiąc) i szybko mijają. Dzięki temu zjawisku na wyspie nietrudno znaleźć urokliwe, piaszczyste zatoczki, w których można zażyć kąpieli słonecznych.

Widok na Teneryfę z wyspy La Gomera Shutterstock.com
Widok na Teneryfę z wyspy La Gomera Źródło: Shutterstock.com

La Gomera i La Palma – niezbadany świat

La Gomera, czyli niewielka, okrągła wyspa to oaza dla wszystkich, którzy poszukują spokoju i całkowite przeciwieństwo tłocznej i głośnej Teneryfy. Wypełniona jest rozmaitymi szlakami pieszymi wśród gór i pagórków, na których możesz odpocząć od roju turystów. To doskonałe miejsce na doładowanie baterii. Warto wybrać się w to miejsce nawet podczas pobytu na wakacjach w innej części Wysp Kanaryjskich. Rejs z Teneryfy trwa niecałą godzinę.

Dla rodzin z dziećmi – Lanzarote

To miejsce, w którym nie można się nudzić, nic więc dziwnego, że okoliczne tereny są jednym z najchętniej wybieranych miejsc przez duże rodziny. Szerokie plaże, ciepłe wody i mnóstwo atrakcji w postaci parków wodnych, miejsc do nurkowania czy windsurfingu to dopiero początek. Warto wybrać się w głąb lądu na rowerze, tamtejsze ścieżki to wymarzone miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku i przepięknych widoków.

dqqydoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqqydoj