Trwa ładowanie...
d3er80c

Nad Bałtykiem. Stacja Morska w Helu udostępniła niezwykłe zdjęcie

Taki widok nie zdarza się często. Kamera Stacji Morskiej w Helu uchwyciła stado kormoranów odpoczywające na jednej z bałtyckich plaż. "Kormorany wiedzą, co to dyscyplina i zachowanie dystansu w czasach pandemii" - czytamy pod postem na Facebooku.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rozpiętość skrzydeł kormorana może wynosić nawet 160 cm (zdjęcie poglądowe)
Rozpiętość skrzydeł kormorana może wynosić nawet 160 cm (zdjęcie poglądowe)Źródło: Pixabay, diapicard
d3er80c

Kormoran to gatunek dużego ptaka wodnego. W Polsce występuje głównie na wybrzeżu i w paśmie pojezierzy na północy i zachodzie kraju, czyli w okolicy dużych akwenów wody słonej i słodkiej. Jest objęty ochroną.

Kormorany nad Bałtykiem

Pracownicy Stacji Morskiej w Helu podzielili się zdjęciem, na którym widać grupę ok. stu kormoranów na jednej z bałtyckich plaż. Ten wyjątkowy moment uchwyciła jedna z kamer.

d3er80c

"Kormorany wiedzą, co to dyscyplina i zachowanie dystansu w czasach pandemii" - napisali pod zdjęciem, na którym widać, że ptaki faktycznie stoją w regularnych odstępach. - "To nie jest fotomontaż".

Internauci żartują, że pomiędzy nimi brakuje tylko foki.

Stacja Morska w Helu - co to za miejsce?

Stacja Morska w Helu to placówka naukowo-dydaktyczna Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się biologią i ekologią ryb strefy przybrzeżnej Morza Bałtyckiego, biologią ssaków morskich oraz ochroną rzadkich gatunków i biotopów tego rejonu. To jedyna tego typu placówka w Polsce.

d3er80c

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem związanym ze Stacją Morską w Helu jest fokarium. Bada się w nim zachowanie fok, sposoby odżywiania, wiek, trasy wędrówek, a także je leczy. Obiekt otwarty jest dla turystów. Pięć razy dziennie można zobaczyć, jak zwierzęta są karmione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Do Bałtyku wypuszczono cztery foki

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3er80c

Podziel się opinią

Share
d3er80c
d3er80c