Trwa ładowanie...

Nagrywał film o lesie samobójców. Przez przypadek pokazał coś przerażającego

Gąszcz drzew u podnóży góry Fudżi jest drugim najpopularniejszym na świecie miejscem, gdzie ludzie odbierają sobie życie. Ten tajemniczy las przyciąga też setki ciekawskich turystów, którzy liczą na mocne wrażenia i chcą poczuć mroczną atmosferę tego miejsca. Wśród nich znalazł się także znany youtuber Logan Paul. Niestety chłopak w swoich dociekaniach posunął się za daleko.

Nagrywał film o lesie samobójców. Przez przypadek pokazał coś przerażającegoŹródło: Youtube.com
d4m02ew
d4m02ew

Nie istnieją statystyki mówiące o tym, ile osób rocznie odbiera sobie życie w Aokigaharze, nazywanej po prostu "Lasem Samobójców". Szacuje się, że liczba ta może oscylować w okolicach nawet 200 osób. Japońskie władze zakazały informować obywateli o liczbie ciał znalezionych w lesie licząc na to, że to powstrzyma złą sławę, jaką Aokigahara została owiana.

Mówi się, że to drugie najpopularniejsze miejsce do odebrania sobie życia na świecie. Numerem jeden pozostaje most Golden Gate w San Francisco. Las Aokigahara znajduje się w Japonii u podnóża góry Fudżi. Gęsta knieja skutecznie blokuje dostęp promieniom słonecznym, a złoża metali ciężkich zaburzają pracę urządzeń elektronicznych. W lesie łatwo się zgubić, dlatego władze zalecają nie zbaczać z wytyczonych szlaków, zwłaszcza wieczorem, kiedy w Aokigaharze panują ciemności.

Mimo to wiele osób celowo wyrusza w podróż pomiędzy drzewami. Na temat tego miejsca powstało wiele książek i filmów. Najpopularniejsze z nich to "Kuroi Jakai" opowiadająca o parze zakochanych, którzy odbierają sobie życie w lesie oraz powstały w 2015 roku amerykański horror "The Forrest".

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Logan Paul, jeden z najpopularniejszych komików na YouTube, również odwiedził to tajemnicze miejsce. Niestety wyprawa zakończyła się przerażającym znaleziskiem. Wraz ze znajomymi natrafili na zwłoki mężczyzny, który odebrał sobie życie.

d4m02ew

Jego film w mgnieniu oka rozniósł się w sieci. Na youtubera wylała się fala krytyki. Większość osób uważa, że był to skrajny brak szacunku do zmarłego, a pokazywanie martwego ciała w internecie ma wyjątkowo szkodliwy wpływ na młodą widownię, która jest głównym odbiorcą Logana.

Gwiazdor przeprosił za swoje zachowanie i przyznał, że nie miał zamiaru urazić niczyich uczuć, ani nikogo gorszyć. Film z samobójcą został usunięty z platformy.

Podobna sytuacja przydarzyła się polskiemu podróżnikowi i youtuberowi Krzysztofowi Gonciarzowi. On również nakręcił film o lesie Aokigahara. Opowiedział w nim jego historię i wyjaśnił, skąd wzięła się tak ogromna popularność tego miejsca. W trakcie spaceru po lesie Gonciarz również znalazł ludzie szczątki. Był to jednak tylko fragment czaszki i ubrania zmarłego.

Przed wejściem do lasu znajdują się znaki, poprzez które władze apelują do osób chcących targnąć się na swoje życie. Znaleźć na nich można numery kontaktowe do psychologów i osób, u których można uzyskać pomoc i wsparcie. Niestety tajemnicą poliszynela jest to, że jeśli ktoś wchodzi do tego lasu z zamiarem samobójstwa, z reguły już z niego nie wychodzi.

Zobacz też: Samobójstwa nastolatków

d4m02ew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m02ew

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj