Trwa ładowanie...
d2hhgg1

Najbezpieczniejszy kraj w Europie. Dolecisz za 19 zł

Jeszcze kilka lat temu zagrożenie terroryzmem nie odgrywało dużej roli przy wyborze wakacyjnych kierunków. Czasy się zmieniły i ta kwestia jest jednym z najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę. Widać to po spadku zainteresowania w ostatnich latach kierunkami takimi jak Turcja, Egipt czy Tunezja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według organizacji International SOS Norwegia to najbezpieczniejszy kraj w Europie
Według organizacji International SOS Norwegia to najbezpieczniejszy kraj w Europie (Shutterstock.com)
d2hhgg1

Naprzeciw turystom wychodzi organizacja International SOS, która opublikowała właśnie badania dotyczące bezpieczeństwa na całym świecie. Które europejskie mogą się pochwalić nieposzlakowaną reputacją pod tym względem?

Okazuje się, że najlepiej jest w krajach skandynawskich, z wyłączeniem Szwecji. Najbezpieczniejsza jest Norwegia. Kraj pełen cudów natury kusi tanimi przelotami - do stolicy, Oslo, dotrzemy z Polski już za 19 zł. Ceny na miejscu niestety są wysokie, ale rekompensują to niezwykłe widoki i przyroda. Na wysokim, 4. miejscu znalazła się Islandia, która dzięki tanim lotom robi się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Fascynuje przede wszystkim surową, praktycznie nienaruszoną przez człowieka przyrodą - ujrzymy tam jaskinie lodowe, wulkany, dymiące gejzery oraz przepiękne wodospady. Zarówno Norwegia, jak i Islandia są świetnymi miejscami na obserwacje zorzy polarnej, na którą sezon właśnie się rozpoczął.

Najbezpieczniejsze kraje w Europie według International SOS:
1. Norwegia
2. Finlandia
3. Dania
4. Islandia
5. Szwajcaria
6. Słowenia
7. Luksemburg

d2hhgg1

Ryzyko podróży do wyżej wymienionych krajów zostało oznaczone jako znikome. Wszystkie mają niski poziom przestępczości. Nie występują tu niepokoje społeczne czy zagrożenie terroryzmem, a służby ratunkowe działają nienagannie. Kraje te mają też świetną infrastrukturę.

Reszta Europy też wypadła nieźle. Według International SOS zagrożenie w większości krajów jest niskie. Jedynie w trzech europejskich państwach ryzyko zostało uznane za średnie – w Kosowie, Rosji i na Ukrainie. Zdarzają są tu niepokoje społeczne, protesty, sporadyczne akty terroryzmu. Wyższy jest też poziom przestępczości, a służby ratownicze i infrastruktura są na zróżnicowanym poziomie.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

d2hhgg1

Podziel się opinią

Share
d2hhgg1
d2hhgg1