Trwa ładowanie...

Najdłuższy most wiszący. Powstaje tuż w przy polskiej granicy

Dolni Morava znana ze słynnej ścieżki w koronach drzew, będzie miała nową atrakcję. To wiszący most, który połączy dwie góry. Zgodnie z zapowiedziami ma być najdłuższym w Europie. Budowla już robi wrażenie.

Dolni Morava z kolejną atrakcją Dolni Morava z kolejną atrakcją Źródło: Adobe Stock, fot: ©Dajahof - stock.adobe.com
d1dfg4j
d1dfg4j

Dolni Morava to miejscowość położona w Czechach, bardzo blisko polskiej granicy. Naszym rodakom jest znana przede wszystkim dzięki wieży widokowej nazywanej ścieżką w chmurach. Jednych zachwyca, a innych oburza, że tak gigantyczna budowla została zbudowana na zboczu góry Slamnik. Jednak już niedługo obok pojawi się kolejna atrakcja.

Spółka zarządzająca całym kompleksem niedawno rozpoczęła budowę wiszącego mostu. Ma on połączyć grzbiety dwóch sąsiednich szczytów - Slamnika i Chlumu. Konstrukcja będzie wznosić się 95 metrów nad ziemią i ma mieć aż 730 metrów długości. Oznacza to, że nasi sąsiedzi będą mogli pochwalić się najdłuższym w Europie wiszącym mostem.

W sieci pojawiły się ostatnio zdjęcia, na których widać, że jeszcze nieskończona konstrukcja jest naprawdę imponująca.

Dolni Morava. Mieszkańcy nie są zadowoleni?

Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, to pierwsi turyści skorzystają z atrakcji już wiosną przyszłego roku. Jak donoszą lokalne media, mieszkańcy okolicznych miejscowości są sceptycznie nastawieni do inwestycji, ale zgodę na nią wydano już jakiś czas temu.

d1dfg4j

"Budowa mostu została uwzględniona w planie zagospodarowania przestrzennego dawno temu, przed wieżą widokową. Teraz pewnie podeszlibyśmy do tej inwestycji inaczej, z większą ostrożnością" - powiedział Richard Novák, burmistrz miejscowości Dolni Morava.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Praga czeska na urlop. Punkty obowiązkowe do zobaczenia

d1dfg4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dfg4j

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj