Trwa ładowanie...
d4cebc7
Miasta

Najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych

Najdłuższy na świecie, 439-metrowy most wiszący SkyBridge, znajduje się 207 metrów nad doliną Krasnaja Polana w Parku Narodowym Soczi. Położona w północno-wschodniej części miasta atrakcja w 2014 roku został wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najdłuższa tego typu konstrukcja na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych
(Ihns by Flickr, all rights reserved)
d4cebc7

Najdłuższy na świecie, 439-metrowy most wiszący SkyBridge, znajduje się 207 metrów nad doliną Krasnaja Polana w Parku Narodowym Soczi. Położona w północno-wschodniej części miasta atrakcja w 2014 roku została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najdłuższa tego typu konstrukcja na świecie.

Most podtrzymywany jest przez osiem kabli o grubości 52 mm. Wytrzymałość każdego z nich szacowana jest na utrzymanie 300 ton ciężaru, co oznacza, że jednocześnie mogłoby na nim przebywać ok. 3,5 tys. osób. W trakcie dwóch lat budowy wykorzystano ponad 740 ton metalu oraz 2000 metrów sześciennych betonu. Projekt o nazwie AJ Hackett Sochi Skypark, którego częścią jest SkyBridge, * został opracowany przez architektów z Nowej Zelandii*. W opinii twórców kładka jest odporna na trzęsienia ziemi, huragany, deszcz oraz śnieg.

SkyBridge to tylko jedna z kilku atrakcji parku. Jeżeli malownicze widoki na góry Kaukazu oraz wybrzeże Morza Czarnego to dla nas za mało, w połowie drogi, przy punkcie widokowym, możemy skorzystać z opcji skoku na bungee. Ponadto, osoby odwiedzające kompleks mogą zmierzyć się z 18-metrową ścianką wspinaczkową, pójść do amfiteatru, restauracji na skraju kanionu oraz wybrać się do interaktywnego _ Muzeum Skoków na Bungee _. Park w dalszym ciągu jest rozbudowywany. Rzecznik AJ Hackett Skypark, Vladislav Baranow, mówi, że most to tylko początek inwestycji, jakie mają zostać zrealizowane w przeciągu kilku lat. W przyszłości miejsce to ma być *najwyżej położonym oraz najlepszym parkiem rozrywki na świecie. *

d4cebc7

Zobacz inne najbardziej przerażające mosty na świecie:

wg/udm/if

Miliony kierowców w Europie oszczędzają w ten sposób. Zaloguj się i sprawdź!

d4cebc7

Podziel się opinią

Share

d4cebc7

d4cebc7