Trwa ładowanie...

Najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych

Najdłuższy na świecie, 439-metrowy most wiszący SkyBridge, znajduje się 207 metrów nad doliną Krasnaja Polana w Parku Narodowym Soczi. Położona w północno-wschodniej części miasta atrakcja w 2014 roku został wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najdłuższa tego typu konstrukcja na świecie.

Najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszychŹródło: Ihns by Flickr, all rights reserved
d28e8g4
d28e8g4

Najdłuższy na świecie, 439-metrowy most wiszący SkyBridge, znajduje się 207 metrów nad doliną Krasnaja Polana w Parku Narodowym Soczi. Położona w północno-wschodniej części miasta atrakcja w 2014 roku została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najdłuższa tego typu konstrukcja na świecie.

Most podtrzymywany jest przez osiem kabli o grubości 52 mm. Wytrzymałość każdego z nich szacowana jest na utrzymanie 300 ton ciężaru, co oznacza, że jednocześnie mogłoby na nim przebywać ok. 3,5 tys. osób. W trakcie dwóch lat budowy wykorzystano ponad 740 ton metalu oraz 2000 metrów sześciennych betonu. Projekt o nazwie AJ Hackett Sochi Skypark, którego częścią jest SkyBridge, * został opracowany przez architektów z Nowej Zelandii*. W opinii twórców kładka jest odporna na trzęsienia ziemi, huragany, deszcz oraz śnieg.

SkyBridge to tylko jedna z kilku atrakcji parku. Jeżeli malownicze widoki na góry Kaukazu oraz wybrzeże Morza Czarnego to dla nas za mało, w połowie drogi, przy punkcie widokowym, możemy skorzystać z opcji skoku na bungee. Ponadto, osoby odwiedzające kompleks mogą zmierzyć się z 18-metrową ścianką wspinaczkową, pójść do amfiteatru, restauracji na skraju kanionu oraz wybrać się do interaktywnego _ Muzeum Skoków na Bungee _. Park w dalszym ciągu jest rozbudowywany. Rzecznik AJ Hackett Skypark, Vladislav Baranow, mówi, że most to tylko początek inwestycji, jakie mają zostać zrealizowane w przeciągu kilku lat. W przyszłości miejsce to ma być *najwyżej położonym oraz najlepszym parkiem rozrywki na świecie. *

Zobacz inne najbardziej przerażające mosty na świecie:

wg/udm/if

d28e8g4
d28e8g4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28e8g4