Trwa ładowanie...

Najdłuższy na świecie most wiszący już dostępny dla turystów

Ma prawie 0,5 km i wisi 85 m nad ziemią. Najdłuższy na świecie wiszący most został właśnie udostępniony dla turystów. Choć to Chińczycy słyną z tego typu budowli, to was zaskoczymy - nowy obiekt znajduje się w Szwajcarii.

Share
Najdłuższy na świecie most wiszący już dostępny dla turystów
Źródło: East News, Fot: AP
d27afua

Most Europejski - Europabruecke mieści się w Zermatt na południu Szwajcarii. Ma dokładnie 494 m długości i zawieszony jest nad wąwozem Grabengufer. Jest bardzo wąski, bo ma zaledwie 60 cm szerokości, dlatego najlepiej iść po nim gęsiego.

Według lokalnej izby turystyki jest to najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie, choć już nie najwyżej ulokowany. W austriackim Reutte znajduje się most o długości 405 m, który wisi 110 m nad ziemią.

East News
Źródło: East News, Fot: AP

Europabruecke został udostępniony amatorom wycieczek górskich po tym, jak poprzedni most w 2010 r. zniszczyły spadające skały.

d27afua

Nowy składa się z ważących kilka ton lin oraz systemu zapobiegającemu kołysaniu się całej konstrukcji na boki. Most położony jest na dwudniowej trasie pieszej między miejscowościami Zermatt i Graechen, oferującej widoki na Matterhorn.

Radzimy, jak dawać napiwki podczas urlopu.

d27afua

Podziel się opinią

Share
d27afua
d27afua